Jeśli nie uda ci się w czasie świąt, to może warto rozwiązać ten problem już po świętach. Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie służące do pełnej diagnostyki tego schorzenia i przeprowadzenia badań polisomnograficznych. Badanie przeprowadzane jest w pracowni polisomnograficznej i pozwala na określenie struktury snu oraz procesu oddychania pacjenta.
Aby móc się przebadać, wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego (POZ). Z takim skierowaniem należy zgłosić się do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, gdzie pacjent spędzi noc podłączony do specjalistycznego sprzętu.
Badania wskazuję, że w Polsce około 2,5 mln osób zmaga się z problemem bezdechu sennego, z czego blisko 300 tys. osób powinno być objętych leczeniem. Częściej zjawisko to występuje u mężczyzn powyżej 40. roku życia oraz kobiet po 50. roku życia. Bezdech zaburza nasz prawidłowy sen, co w konsekwencji może prowadzić do udarów, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2 czy depresji. Dlatego tak ważne jest badanie snu, a zwłaszcza bezdechu.
Liczba Polaków zadowolonych z jakości swojego snu z roku na rok dynamicznie spada. Obecnie wynosi ona ponad 40 procent i jest mniejsza o 12 procent w stosunku do lat ubiegłych. Problem ze snem wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie i może powodować nadciśnienie tętnicze, udar czy cukrzycę typu 2. Jakość snu wpływa także na naszą produktywność oraz sprzyja depresjom, które o tej porze roku szczególnie się nasilają. Jednym z poważniejszych zaburzeń snu jest obturacyjny bezdech senny.