Eduzmieniacze – kreują kariery
W dniach 27 – 28 marca w Sosnowieckim Parku Naukowo –Technologicznym przy ul. Wojska Polskiego 8 odbędzie się Konferencja pt. „Eduzmieniacze –kreują kariery”
Jaka będzie edukacja przyszłości? Jakie będą zawody za 7 lat? Tego nie jesteśmy pewni. Jednak, jedno jest pewne – znajomość kompetencji ICT – wykorzystania technologii komputerowej, sieci internet oraz urządzeń mobilnych to kluczowe zadanie edukacji XXI wieku.
Stąd projekt autorstwa nauczyciela roku w konkursie MEN i Głosu Nauczycielskiego Barbary Halskiej oraz Marcina Paksa, Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji w Katowicach – Eduzmieniacze. Konferencja będąca częścią tego projektu „Eduzmieniacze-kreują kariery” stanowi próbę wyznaczenia kamieni milowych cyfryzacji edukacji. Wyjściem do debaty będą najnowsze trendy w edukacji poparte praktycznymi przykładami zastosowań ICT.
Nie wiemy czy umiejętność programowania niebawem nie stanie się kolejnym, po angielskim czy niemieckim, trzecim językiem wymaganym przez pracodawców. Potrzeba nabycia umiejętności selekcji informacji, daleko bardziej wybiegają w przyszłość, aniżeli obowiązujący w szeregu projektów i podstawie programowej pakiet biurowy czy obsługa arkuszy kalkulacyjnych. Dlatego najważniejszym obecnie wyzwaniem jest przenikanie się świata komputerów i urządzeń mobilnych na każdym przedmiocie nieinformatycznym oraz zmobilizowanie lokalnych struktur biznesowych dla wspierania
i profilowania szkolnictwa.
W ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty, które będą nawiązywały w swej tematyce do najżywszych zdobyczy edukacji i sprawdzonych metod pracy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, począwszy od przedszkola.
– Warsztaty science to próba pokazania w jaki sposób w ciągu 15 minut można przeprowadzić doświadczenie chemiczne i nie tylko przy wykorzystaniu prostych czujników z udziałem komputera, tabletu. Każdy z uczestników w trakcie warsztatów przez 15 minut będzie uczestniczył w jednym ćwiczeniu, następnie będzie zmiana stanowiska i tak w ciągu 45 zostaną przeprowadzone trzy warsztaty.
– Tablety w pracy z najmłodszymi w oparciu o sprawdzone w rzeczywistości klasowej aplikacje. Tu nauczyciel praktyk pokaże jak z urządzenia mobilnego stworzyć znakomite narzędzie edukacyjne.
– Praca w systemie BYOD, wykorzystania na lekcji różnego sprzętu w tym telefonów uczniów pozwala na wdrożenie najnowszej zdobyczy w służbie edukacji – rozszerzonej rzeczywistości. Na warsztacie AR, będziemy mogli stworzyć swoją własną aktywność i wypracować nowe sposoby ich wykorzystania.
– Drukarki 3D i bezpieczeństwo sieci to ewidentnie najważniejsze elementy, które niebawem zajmą każdego innowacyjnego dyrektora i kreatywnego nauczyciela informatyki. Szkoła musi i potrzebuje nowoczesnych rozwiązań na miarę biznesu. Na konferencji poznamy sposoby finansowani takich
i podobnych działań, a na warsztatach ich praktyczne wdrożenie.
Więcej na stronie konferencji eduzmieniacze.pl
Źródło: ARL S.A.