PRAKTYCY NAUKI I BIZNESU SPOTKAJĄ SIĘ W HUMANITAS
W dniach 27-29 września w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbędzie się III edycja Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza!
Ogólnopolskie wydarzenie skierowane jest do pracodawców, przedsiębiorców, osób aktywnych na rynku pracy, ale też studentów, uczniów oraz kadry naukowej i przedstawicieli sektora badań naukowych. W 2. dniu Kongresu odbędą się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu.
Sprzedaż, komunikacja w nowych mediach, administracja, prawo oraz psychologia i autoprezentacja – to główne zagadnienia, przewidziane w programie III Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu i tak, jak w ubiegłych latach jest oficjalnym wydarzeniem zapowiadającym Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Głównym zamierzeniem tegorocznego, trzydniowego Kongresu jest propagowanie transferu osiągnięć nauki do biznesu oraz wzmacnianie partnerstwa podmiotów naukowych
i gospodarczych. Dlatego Kongres finansowany jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
– Wyższa Szkoła Humanitas od lat prowadzi inicjatywy propagujące przedsiębiorczość oraz rozwój lokalnego biznesu, przykładając szczególną wagę do działań aktywizujących przedsiębiorców. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji Kongresu, do tegorocznej, poza zagadnieniami biznesowymi, zostały włączone elementy upowszechniające naukę oraz sprzyjające synergii nauki i biznesu. Mam nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do integracji obydwóch sektorów oraz wzmocni ich wzajemne relacje, a wypracowane wnioski będą cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli sektora gospodarczego – podkreśla dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, Rektor Uczelni.
Tegoroczna edycja będzie też miała nowatorską, oryginalną formułę.
– To ogromna satysfakcja, że Kongres tak dobrze się przyjął, a jego trzecia edycja potrw aż trzy dni, gwarantując potężną dawkę praktycznej wiedzy. Nowością tej edycji jest oryginalna formuła, zgodnie z którą prelegenci występować będą w duetach – naukowiec i praktyk, a ich wystąpienia zakończone będą wspólnymi panelami dyskusyjnymi z udziałem uczestników – zapowiada dr Krystian Dudek, pomysłodawca i Dyrektor Programowy Kongresu i dodaje – zaproszenie do udziału przyjęli najlepsi naukowcy w kraju oraz cenieni praktycy. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać m.in. Macieja Orłosia, Szymona Hołowni, Kamila Pawelskiego znanego jako Ekskluzywny Menel czy Ireny Kamińskiej-Radomskiej – mentorki tvn-owskiego programu „Projekt Lady”. Każdego dnia przewidziane są także warsztaty praktyczne, zatem z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.
Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gromadząc najlepszych ekspertów i blisko tysiąc uczestników, nie tylko z województwa śląskiego.
Podczas Kongresu po raz kolejny zostaną wręczone nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Dodatkowo, podczas drugiego dnia wydarzenia odbędą się Targi Pracy organizowane przez Urząd Pracy w Sosnowcu. Towarzyszyć im będą dedykowane warsztaty dla tych, którzy na rynku pracy chcą prezentować się profesjonalnie, zwiększając swoją szansę na sukces.
Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął Marszałek Województwa Śląskiego oraz blisko trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego.
Wśród kilkudziesięciu partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Regionalna Izba Gospodarcza, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Agencja Rozwoju Lokalnego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Brand24, AMB Sp. z o.o., Optokom, Centrum Rozwoju Kobiet Class Ladies, Standarder sp. z o.o., czy PKM Sosnowiec.
Kongres jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych!
Szczegóły wydarzenia, program oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowejwww.humanitas.edu.pl (w zakładce projektu NaukaNapedza.pl)
Źródło: Informacja prasowa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu