Zostań aktywnym obywatelem Sosnowca 60+ już dziś!

Sosnowiecka Fundacja Wspierania Rozwoju „Medeina” zaprasza sosnowieckich seniorów w wieku 60+ do udziału w projekcie „Wespół w Zespół - Aktywni Obywatele Sosnowca”.


Projekt skierowany jest do osób 60+, którzy poszukują aktywności społecznej, nowych wyzwań, możliwości zdobycia lub podniesienia umiejętności społecznych, nowych przyjaźni, kontaktów.
To właśnie dla nich została stworzona Akademia Działacza podczas, której nauczą się m.in. wystąpień publicznych, skutecznego planowania i zarządzania projektami społecznymi, wprowadzania zmian społecznych w środowisku lokalnym, pozyskiwania środków na organizację wydarzeń, a także promocji wydarzeń i skutecznej współpracy ze sponsorami. - Oprócz zajęć w Akademii powołany zostanie Klub Działacza, który będzie okazją do integracji, spotkań obywatelskich, podejmowania ciekawych inicjatyw, wydarzeń lokalnych, kampanii społecznych. Liczymy na to, że takie będą powstawały. Na ich organizację będzie można pozyskać środki w postaci czterech grantów o łącznej kwocie 8 tysięcy złotych. Spotkania klubowe odbędą się w dzielnicach: Zagórze, Środula i Pogoń. Przygotowywanie tych inicjatyw będzie miało miejsce podczas narad roboczych pod okiem ekspertów. Na przełomie lutego i marca 2020 r. obywatelską aktywność potwierdzimy i podsumujemy podczas Balu Aktywnego Obywatela 60+ - mówią organizatorzy.
Swój udział w projekcie można zgłosić w siedzibie Fundacji Medeina przy ul. 3 maja 11 w Sosnowcu oraz pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie : 606976474. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

wwz plakat

Źródło i fot.: Fundacja Wspierania Rozwoju „Medeina".