Rusza "Sosnowiec ALL INCLUSIVE"

Kampania promocyjna miasta w okresie wakacyjnym będzie składała się z dwóch części. Pierwsza w postaci konkursu jest skierowana do mieszkańców Sosnowca, którzy sami są najlepszymi ambasadorami naszego miasta. Druga skierowana jest do osób spoza granic naszego miasta, których na potrzeby niniejszej kampanii promocyjnej będziemy nazywać „potencjalnymi turystami”.

Sosnowiec na wakacjach – konkurs fotograficzny i filmowy

SOSNOWIEC NA WAKACJACH 1080x608

Konkurs skierowany do sosnowiczan, którzy na wakacjach będą promować nasze miasto i stworzą z tej okazji ciekawe i inspirujące zdjęcie lub filmik. Tłem zdjęcia może być dowolne miejsce na naszej Ziemi. Konkurs rusza już dzisiaj 1 lipca i będzie trwał do 2 września. W tym czasie można nadsyłać nam prace – należy przesłać elektronicznie lub na CD/DVD do redakcji Kuriera Miejskiego. Uczestnik musi zapoznać się Regulaminem konkursu.

Specjalne jury złożone ze znawców tematu we wrześniu oceni zdjęcia i filmiki i wyłoni zwycięzców. W jury znajdzie się między innymi fotograf Jerzy Łakomski i „rowerowy” podróżnik Waldek Malina. Nagroda główna konkursu to aż 5 tys. zł, więc jest o co walczyć! Dodatkowo, pięciu uczestników, których prace zostaną wyróżnione otrzymają nagrodę pocieszenia w wysokości 1 tys. zł. – W ten sposób motywujemy i dajemy możliwość, aby sami mieszkańcy Sosnowca promowali swoje miasto poza jego „granicami”. Liczymy na kreatywność i innowacyjność w pomysłach, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku – podkreśla Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca.

Regulamin konkursu – kliknij TUTAJ

Sosnowiec All Inclusive

PASZPORTY DO SOSNOWCA3

To kampania promocyjna skierowana do potencjalnych turystów, czyli głównie do wszystkich mieszkańców spoza Sosnowca. Miasto zachęca do spędzenia wakacji w Sosnowcu i jak prawdziwe biuro podróży zaprojektowało na tą okazję folder z atrakcjami oraz...

Katalog „Last Minute” przedstawia 10 atrakcji w Sosnowcu i na początek został wydany w liczbie 20 tys. egzemplarzy. – Ponieważ wiemy, że wiele osób spoza Sosnowca ma obawy, czy może do niego wjechać nie posiadając paszportu. Wychodzimy tym osobom naprzeciw i wydamy im paszporty ze specjalnym naszym atestem od ręki – mówi z uśmiechem prezydent Chęciński.

PASZPORTY DO SOSNOWCA1

PASZPORTY DO SOSNOWCA2

 

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w naszym mieście – m.in.: ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

Uwaga! Ważność paszportu to tylko 30 dni! – Ale zastanawiamy się nad całkowitym zniesieniem wiz – podkreśla prezydent Sosnowca. Kampania promocyjna będzie trwała przez całe wakacje. Na „Sosnowiec – All Inclusive” będzie można trafić:

– w reklamach prasowych w „zagranicznej” prasie i portalach internetowych,

– w „zagranicznych” rozgłośniach radiowych,

– paszporty będą trafiały bezpośrednio do rąk naszych „potencjalnych turystów” wręczane przez naszych ambasadorów i ambasadorki,

– katalog „Last Minute” zostanie wysłany pocztą do „zagranicznych” instytucji, firm i korporacji,

– na terenie Sosnowca w czasie wakacji obędą się happening’i z celnikiem, który będzie sprawdzał posiadanie odpowiednich dokumentów, a w razie ich braku będzie je wręczał.

Aktywne pikniki i Akademia Rolkowania

Wprowadzona zostaje nowa cykliczna impreza skierowana do mieszkańców Sosnowca spędzających wakacje w mieście oraz dla organizacji pozarządowych, które w Sosnowcu organizują świetne wydarzenia, jak m.in.: Maraton Zumby czy III Wielki Mecz Charytatywny. Miasto chce dać dodatkową opcję dla organizacji pozarządowych, aby mieszkańcom Sosnowca mogły prezentować swoje możliwości i ofertę.

W siedem niedziel wakacji w godzinach 16.00-20.00 odbędą się AKTYWNE PIKNIKI. Zachęcamy do rodzinnego lub w gronie przyjaciół spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pikniki odbędą się:

– 7 lipca – na Placu Papieskim,

– 14 lipca – podczas Miejskiego Grania w Milowicach,

– 21 lipca – na Górce Środulskiej,

– 28 lipca – na Stawikach,

– 4 sierpnia – w Klimontowie, w Parku im. W. Malczewskiej,

– 11 sierpnia – w Parku im. J. Kuronia

– 18 sierpnia – podczas Miejskiego Grania na Juliuszu,

W programie stałym darmowe animacje dla dzieci (malowanie buziek, bańki mydlane, modelowanie balonów), kącik dla dzieci w wieku 1-3, animacje ruchowe jak taniec i zawody sportowe. Ponadto każda organizacja, która będzie opiekunem danego pikniku będzie prezentowała coś od siebie.

Przy każdym pikniku miasto będzie współpracować ze Stowarzyszeniem Rolki, Sielec i jest fajnie...

Orkiestra na molo

To wakacyjna nowość! Idąc z duchem tradycji zagłębiowskiej i wzorem wielu innych miast posiadających bogatą historię orkiestr górniczych, hutniczych, czy też strażackich w naszym regionie pod koniec stycznia 2017 r., we współpracy Urzędu Miejskiego, Klubu Kiepury i Sebastiana Jandy, powołano formację muzyczną pod nazwą Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Na czele orkiestry stoi absolwent II stopnia szkoły muzycznej im. M. Karłowicza, kapelmistrz – Sebastian Janda. Obecnie orkiestra liczy 40. muzyków z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, czy Katowic. Celem SOD jest upowszechnianie ruchu amatorskiej kultury muzycznej w mieście poprzez wykonywanie koncertów na rzecz miasta podczas różnego rodzaju uroczystości państwowych, miejskich, jubileuszowych, festiwalach i konkursach.

W każdą sobotę lipca br. (6, 13, 20, 27) o godz. 18.00 orkiestra wystąpi w kameralnym składzie (25 osób) na tzw. Stawikach, wykonując repertuar muzyki rozrywkowej i filmowej. W ich wykonaniu usłyszymy m.in.:

Star Wars

Stawka większa niż życie

Janosik

Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Czarne Chmury

Kariera Nikodema Dyzmy

Przygody pana Michała

Polskie Drogi

Czterej pancerni i pies

Czterdziestolatek

Vabank

Ogniem i mieczem

Save The last dance for me

I love Baby

Simply The Best

Małgośka

Volare

Hands up

Kawałek do tańca

Ada to nie wypada

Ach jak przyjemnie

Nie kochać w taką noc to grzech

i wiele innych...

Źródło i fot.: UM Sosnowiec