Inne spojrzenie na sztukę

„Co nam duszy w gra? Paleta uczuć i emocji” – to motyw przewodni XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie”.

is19 1


Uroczyste podsumowanie odbyło się 31 maja w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Na konkurs od wielu lat swój udział zgłaszają młodzi artyści z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej oraz Południowej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1.
W tym roku spośród blisko 2500 nadesłanych prac, jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić ponad 100. Ważnym elementem wydarzenia jest także przygotowana specjalnie wystawa, dzięki której goście mogą poznać talent uczestników.
Jak zwykle na gali nie zabrakło wyróżnionych, nagrodzonych oraz instruktorów, którym jury, goście honorowi oraz Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP 1 wraz z Katarzyną Kożuch, wicedyrektorem, wręczyli pamiątkowe medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
– Przygotowanie konkursu trwa prawie rok i nie ukrywam, że już myślimy o kolejnej edycji. Jestem wdzięczna partnerom i sponsorom, którzy pomagają nam co roku podwyższać poziom gali – mówi Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP 1.
Podczas uroczystości nie zabrakło również akcentu muzycznego. W tym roku laureaci i goście mogli posłuchać znakomitych utworów w interpretacji Alicji Gajdy, laureatki II miejsca w trzecim Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song”, organizowanym również przez OPP nr 1.
– Cieszymy się, że możemy łączyć nasze inicjatywy. Alicja zachwyciła nas podczas przesłuchań i od razu wiedzieliśmy, że będziemy się starać, aby wystąpiła także podczas Innego Spojrzenia – dodaje Katarzyna Kożuch, wicedyrektor.
Grand Prix XVII edycji konkursu zdobyła Wiktoria Rzążewska z Lublina i to właśnie jej praca będzie do wylicytowania w listopadzie podczas dorocznego koncertu „Artystycznie dla Hospicjum” w sosnowieckiej „Muzie”.

is19 2

is19 3


Źródło i fot.: Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.