Wstęp na Aquator znów bezpłatny

Blisko 10 tysięcy dzieci skorzystało w ubiegłym roku z wodnego toru przeszkód Aquator. W tym roku możliwość bezpłatnej zabawy dla sosnowiczan powraca 1 czerwca i potrwa do końca wakacji.

Aquator 01

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan, wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny w ramach Akcji Lato dla Dzieci w wieku od 7 do 18 lat zamieszkałych w Sosnowcu.

Największy w Polsce tor przeszkód znajduje się na terenie Wake Zone Stawiki przy ulicy Kresowej. – Z atrakcji będzie można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Aby z zabawy mogli skorzystać wszyscy chętni wprowadzamy pewnie warunki. W przypadku bardzo wielu chętnych czas pobytu na wodnym placu zabaw będzie ograniczany do godziny. Konieczna będzie legitymacja szkolna, na podstawie której weryfikowany będzie wiek i miejsce zamieszkania danego dzieciaka – wyjaśnia Arkadiusz Hrabia, zastępca dyrektora MOSiR.

Ze względu na bezpieczeństwo, dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia będą mogły korzystać z wodnego toru przeszkód jedynie w towarzystwie osoby dorosłej. Dodatkowo, każda osoba korzystająca z toru zostanie wyposażona w kamizelkę asekuracyjną.

Aquator składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości - Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

Źródło i fot.: UM Sosnowiec