Bezpłatne kursy samoobrony dla mieszkanek Sosnowca

Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów od wielu lat organizują na sosnowieckich osiedlach spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

- Każdego roku - oprócz tradycyjnego wręczania kwiatów - poruszamy ważny problem związany z tematyką równouprawnienia bądź praw kobiet. W przeszłości były to akcje informacyjne dotyczące antykoncepcji, profilaktyki raka szyjki macicy czy nierówności płacowych. W tym roku pragniemy podnieść kwestię bezpieczeństwa. Z danych prezentowanych przez polską Policję oraz organizacje walczące o prawa kobiet wynika jednoznacznie, iż kobiety są narażone na liczne akty przemocy, zarówno w rodzinie jak i w przestrzeni publicznej. W związku z tym chcemy podnieść świadomość kobiet dotyczącą przysługujących im praw oraz ochrony przez organy państwowe, a jednocześnie zwiększyć pewność siebie i umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Zapraszamy zatem wszystkie mieszkanki Sosnowca do odbycia kursu samoobrony, który przygotowujemy we współpracy z profesjonalnymi trenerami i psychologami. Wydarzenie to będzie miało charakter jednorazowego spotkania, podzielonego na część teoretyczną oraz praktyczną (ćwiczenia) - zapraszają organizatorzy, radni Rady Miejskiej w Sosnowcu: Michał Wcisło oraz Wojciech Nitwinko.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą telefonicznie poprzez sosnowieckie biuro Sojuszu Lewicy Demokratycznej (tel. 797 604 318) w dniach 11-14 marca 2019 w godzinach 11.00-17.00.


Po zamknięciu zapisów przedstawiony zostanie podział na grupy zajęciowe oraz wyznaczone zostaną dokładne daty szkoleń. Kurs jest bezpłatny i będzie się odbywał w jednej z sal treningowych w obrębie centrum Sosnowca.

Organizatorzy - radni Rady Miejskiej w Sosnowcu: Michał Wcisło (tel. 514 467 041), Wojciech Nitwinko (tel. 530 464 127)

kurssamoobrony plakat

Źródło: Informacja prasowa Klub Radnych SLD Lewica Razem