Wielki finał WOŚP ponownie w Sosnowcu

Początek stycznia to kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W trakcie wielkiego finału, który w tym roku odbędzie się już 13 stycznia, tradycyjnie zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich oraz na Górkę Środulską.
- Nie mam żadnych wątpliwości, że warto organizować finał WOŚP w Sosnowcu. Każdego roku tłumy sosnowiczan i Zagłębiaków bawią się wspólnie, słuchając gwiazd muzyki, a przede wszystkim pomagając. Dlatego nie inaczej będzie w tym roku - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.
Celem 27. finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dla placówek z oddziałami II oraz III referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Takim szpitalem jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski. - Tylko w 2018 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 400 tysięcy złotych, w tym m.in. urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, kardiotokografy i stanowiska do resuscytacji noworodków. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasza placówka zyskała wysokiej klasy sprzęt medyczny, a my możemy w jeszcze szerszym zakresie nieść pomoc najmniejszym. To nieoceniona pomoc - mówi Artur Nowak, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.
Główne wydarzenia od godziny 15.30 przy Górce Środulskiej, gdzie na scenie pojawi się m.in. zespół Afromental, Pokahontaz i Transgresja. Tradycyjnie, razem z całą Polską, w Sosnowcu pojawi się światełko do nieba, a o godzinie 20.00 odbędzie się kilkuminutowy pokaz iluminacji pirotechnicznych przy wykorzystaniu petard bezhukowych.
W 2019 roku Sosnowiec po raz kolejny został partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy tworzeniu transmisji telewizyjnej z 27. finału WOŚP i będzie jednym z 12 miast – obok Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Torunia, Białegostoku, Łodzi, Zielonej Góry i Duszników Zdroju. To oznacza, że sosnowieckie wydarzenia będą gościły, także na żywo, na antenach stacji TVN, TTV i TVN24.
27. finał w Sosnowcu rozpocznie się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich, już od godziny 10. Na miejscu mnóstwo atrakcji, m.in. strefa zdrowia, strefa sportowa i strefa artystyczna – gwiazdą wieczoru w hali będzie raper K2. - Nowością tegorocznej edycji będzie Pierwsza Wielkoorkiestrowa Gra Miejska. To nic innego, jak nowoczesna wersja podchodów, spaceru tematycznego, łączących w sobie cechy gier RPG, happeningu i flash mobów. Start o 10 przed halą przy Braci Mieroszewskich - mówi Ewelina Stasik, pomysłodawczyni gry i szefowa jednego ze sztabów WOŚP.
Jak WOŚP, to także aukcje. Sosnowiec przygotował już licytacje. W tym roku ponownie wybierzemy patrona Stawików, który przez rok będzie mógł się pochwalić tym tytułem, będzie także okazja wylicytowania 10-miesięcznego karnetu do Muzy, a także jedynego, wyjątkowego występu zespołu Silver Dance wraz z prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim.
Na wolontariuszy, którzy chcą się ogrzać, swoje drzwi otworzy Centrum Informacji Miejskiej. Od godziny 10.00 do 14.00, 13 stycznia, będzie tam na nich czekała ciepła herbata lub kawa.
Z okazji WOŚP Harpagan Sosnowiec ponownie organizuje bieg, aby popularyzować walkę z cukrzycą, a przede wszystkim wiedzę na temat jej wykrywania i leczenia. Na starcie „Policz się z cukrzycą” ma się pojawić ok. 300 zawodników. Więcej informacji na www.harpagansosnowiec.pl.
Źródło: UM Sosnowiec