Mikołaj ponownie otworzy Manufakturę w Sosnowcu

W Sosnowcu Mikołaj ponownie otworzy swoją manufakturę. Poczujemy magię świąt i podejrzymy elfy, jak uwijają się, aby zdążyć z przygotowaniami do tego magicznego czasu. Dzieciaki będą miały mnóstwo atrakcji. Tego dnia wesprzyjmy też sosnowieckie schronisko.


Manufaktura Świętego Mikołaja do Sosnowca zawita po raz trzeci – 7 grudnia, o godzinie 14. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Najmłodsi i ci nieco starsi bawili się doskonale.

Na Alei Zwycięstwa i w samym budynku Urzędu Miejskiego, od godziny 14 do 20 dzięki sosnowieckiej Manufakturze Świętego Mikołaja, każdy poczuje magię nadchodzących Świąt. - To już w zasadzie tradycja, że organizujemy Manufakturę Świętego Mikołaja. Radość dzieciaków, które mogą bawić się do woli na wielu atrakcjach i to zupełnie bezpłatnie, jest nieoceniona - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Atrakcji będzie mnóstwo. W samym budynku Urzędu Miejskiego powstanie specjalny kącik, gdzie dzieci będą pisały listy, aby jeszcze pod choinką, w trakcie tegorocznych Świąt, znalazły wymarzone prezenty. Pieczątki zastąpią magiczne pieczęcie, a zamiast wzorów druków będą świąteczne listy.

W budynku nie zabraknie kilkunastu stoisk z animacjami, malowania buziek, słodkości, warsztatów plastycznych, pokazów, a także... świątecznej stajni Mikołaja.

Na parkingu przed Urzędem Miejskim stanie zimowe wesołe miasteczko z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych (snowtubing, mała kolejka, karuzela wenecka), a każdy będzie miał wielką frajdę jadąc dużą kolejką z ogrzewanymi wagonami. Tego dnia również oficjalnie zostanie otwarte lodowisko, na którym odbędą się warsztaty freestylu, a elfy zadbają o śnieg, abyśmy mogli lepić bałwany.

Nie zabraknie niezwykłych pokazów ognia, mnóstwa zabaw, konkursów, miejsca gdzie zjemy coś dobrego, a o 16.30 oficjalnie rozświetlimy sosnowiecką choinkę.

Gościem specjalnym będzie Blowek, jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów. Obserwuje go prawie 4 miliony osób, a jego filmy mają już ok. 700 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Wybierasz się na Manufakturę? Wesprzyj sosnowieckie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Tego dnia odbędzie się zbiórka karmy i żywności dla zwierzaków, a także ciepłych koców.

manufaktura18 plakat 1

 

Źródło: UM Sosnowiec