Finał Sosnowieckiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W siedzibie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Orła Białego przy ul. Reymonta 36 w Sosnowcu odbył się Finał Sosnowieckiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, przy współpracy Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sosnowcu oraz Urzędu Miasta Sosnowiec.


Celem organizacji turnieju jest krzewienie i popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Mając na względzie fakt, iż turniej organizowany był na terenie Sosnowca po raz pierwszy, pilotażowo przeprowadzony został tylko w szkołach podstawowych.
W finale turnieju udział wzięło 44 uczniów z 22 szkół, proces eliminacji wyłonił pięciu zwycięzców, którym uroczyście wręczono dyplomy wraz z cennymi nagrodami rzeczowymi. Nie zapomniano również o pozostałych uczestnikach finału, których wyróżniono wręczeniem okolicznościowych upominków. Nagrody zostały ufundowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu oraz Urząd Miejski w Sosnowcu.

Wyniki turnieju przestawiają się następująco :
I MIEJSCE – Paulina Sawecka, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 29
II MIEJSCE – Aleksandra Wojdyła, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 35
III MIEJSCE – Julia Sambór, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 10
IV MIEJSCE – Maciej Piątek, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 18
V MIEJSCE – Liwia Korpecka, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 42
Najmłodszy uczestnik finału Stanisław Adamek lat 7, uczeń klasy II Szkoły Podstawowej nr 21 został wyróżniony dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały cztery gry planszowe ufundowane przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz cztery czujniki tlenku węgla zakupionego przez Wojewodę Śląskiego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla pt. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”.

Nagrody oraz wyróżnienia zostały wręczone przez:
mł. bryg. Radosława Lendor - Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu
Zbigniewa Byszewskiego – Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Sosnowiec
Michała Zdzińskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sosnowcu

sp10 mzp

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu.