PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY - WYSTAWA W URZĘDZIE MIASTA

W Urzędzie Miasta w Sosnowcu można zwiedzać wystawę przygotowaną przez CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska.

ckziu wystawawum


-Bardzo dziękujemy Wydziałowi Kultury i Promocji za pomoc w przygotowaniu wystawy- powiedział Zbigniew Zalas, wicedyrektor CKZiU . Niekonwencjonalne świętowanie 100- lecia odzyskania niepodległości miało miejsce na Trójkącie Trzech Cesarzy. Mateusz Bochenek , pełnomocnik prezydenta ds. dialogu i komunikacji społecznej podkreślił w swoim wystąpieniu rolę integracji różnych pokoleń podczas tak ciekawej inicjatywy zorganizowanej przez nauczycieli i uczniów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: dyrektor Pałacu Schoena, Paweł Dusza, dyrektor OPP nr 1 w Sosnowcu, Elżbieta Skiba-Posikata, 30. Sosnowiecka Gromada Zuchowa oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Historyczne znaczenie miejsca Trójkąta Trzech Cesarzy jako styku Prus, Rosji i Rzeczpospolitej Krakowskiej w latach 1815 -1846 zaznaczył w swoim wystąpieniu dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego, prof. Dariusz Nawrot oraz przedstawicielka IPN-u w Katowicach, Magdalena Duber. Wiedzę historyczną śpiewnie podkreślił chór z OPP nr 1 w Sosnowcu wraz z opiekunem, Katarzyną Kożuch.
-Taka żywa lekcji historii łącząca różne pokolenia na pewno zostanie na długo w pamięci przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, a dla starszych stanie się chwilą wzruszeń i wspomnień – o czym zapewnili organizatorzy działań niepodległościowych w szkole: Bożena Fulas, Aleksandra Karwat i Tomasz Laber.
Źródło i fot. CKZiU w Sosnowcu.