Regionalny Konkurs „Zagłębie Dąbrowskie Moja Mała Ojczyzna” rozstrzygnięty

23 października w Sali Widowiskowo - Koncertowej ,,Muza” odbył się III etap Regionalnego Konkursu ,,Zagłębie Dąbrowskie – moja mała Ojczyzna” o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i burmistrza miasta Czeladź.


Organizatorem i inicjatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Zwycięzcami gali finałowej decyzją jury w kategorii klas I - III została Szkoła Podstawowa nr 33 w Sosnowcu, natomiast w kategorii klas IV – VIII drużyna ośmioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Zgodnie z tradycją konkursu, zapoczątkowaną w roku 2000 organizatorami przyszłorocznej edycji - w roku szkolnym 2018/2019 będzie Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu jako inicjator konkursu oraz zdobywcy pucharów.
ETAP III – to „Szansa na sukces z Zespołem FELL”. Do tego etapu przeszło 5 najlepszych drużyn w kategorii klas I – III oraz IV – VIII, którzy uzyskali największą liczbę punktów w II etapie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Czeladzi w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.
Uczestnicy III etapu konkursu byli oceniani przez jury w składzie:
Łukasz Kożuch- muzyk z wykształcenia, instrumentalista, klawiszowiec zespołu FEEL, kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi.
Łukasz Samburski, który jak sam mówi o sobie ,,Moje życie wypełnia pasja do muzyki. Gdy jestem na scenie, z mikrofonem w dłoni, a publika prosi o "bis" - wiem, po co żyję. (gra na gitarze oraz keyboardzie, laureat wielu konkursów).
Katarzyna Kożuch – z wykształcenia muzyk, instrumentalista i wokalista, prowadzi zajęcia instrumentalne i wokalne z dziećmi i młodzieżą w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.
Podczas III Etapu konkursu obecni byli: Beata Zawiła - Zastępca Burmistrza miasta Czeladź ds. społecznych, Marta Pietrzak, Inspektor Wydziału Edukacji w Sosnowcu, dyrektorzy, nauczyciele oraz sponsorzy wydarzenia - menager Pizza Dominium, Tomasz Molus, przedstawiciel hipermarketu Auchan oraz Pączkarni ,,Dobrze Nadziane”.
Konkurs prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu Renata Smoleń (inicjator konkursu) oraz Marzena Kleszcz.

konkurs zdf1

Źródło i fot. Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu