Złota Odznaka ZNP dla Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

10 października w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu zostało nagrodzone najwyższym odznaczeniem Związku Nauczycielstwa Polskiego - Złotą Odznaką.

Dyrektor Szkoły, Iwona Szumilas - Kasińska odebrała wyróżnienie z rąk Prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Gratulacje otrzymała również od Prezydenta Miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, Prezesa Okręgu Śląskiego, Jadwigi Aleksandry Resler i Prezesa Oddziału Sosnowca, Iwony Załuckiej. Na uroczystości obecny był także Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca, Zbigniew Byszewski.
Odznaka została przyznana za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej, oświatowej, naukowej i związkowej. Jest uwieńczeniem wieloletniej, owocnej pracy dyrektorów oraz nauczycieli. To nagroda za trud, wysiłek, zaangażowanie w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży. To wyraz olbrzymiego poświęcenia pedagogów, ich kreatywności i umiejętności stworzenia przyjaznej atmosfery do nauki i wychowania. Złota Odznaka została uroczyście wpięta w Sztandar Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu przez Prezesa ZNP, Sławomira Broniarza. W poczcie sztandarowym wystąpili najlepsi uczniowie gimnazjum: Nikola Sidło, Milena Pogan, Kacper Maderski.
Od ubiegłego roku szkolnego Gimnazjum nr 16 znajduje się w strukturach Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu, w której panuje atmosfera przyjaznego uczenia i wychowania dzieci oraz młodzieży. Funkcjonują w niej klasy dwujęzyczne, w których młodzież uczy się dwóch wybranych przedmiotów w języku polskim i angielskim.

gim16 zo

Źródło i fot.: Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu