Fundacja Humanitas zaprasza na Seniorallia!

W dniach 27-28 czerwca na terenie Wyższej Szkoły Humanitas odbędzie się VIII edycji wydarzenia pt. „Seniorallia 2018”.


W środę, 27 czerwca od godz. 11.00 na uczestników czeka wiele atrakcji kulturalnych, artystycznych, sportowych i zdrowotnych. Imprezie będzie towarzyszył grill oraz targi ofert dla seniorów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział m.in. w: bezpłatnych badaniach oferowanych przez specjalistów z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, badaniach wzroku wykonywanych przez specjalistów z salonu optycznego Doktor Marchewka, corocznego turnieju gry w bulle o Puchar Prezesa Fundacji Humanitas, maratonie tanecznym zumby, spacerze z kijami nordic walking, ćwiczeniach pilates oraz konkursach z nagrodami. Dodatkowo, podczas imprezy będzie można wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora.
Wydarzenie będzie także okazją do uroczystego zakończenia Roku Akademickiego 2017/2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku WSH, rozdania dyplomów słuchaczom i podsumowania wspólnej pracy i nauki.
Tegoroczne „Seniorallia” uświetni występ wszechstronnie uzdolnionego aktora i piosenkarza znanego z występów m.in. w Piwnicy pod Baranami oraz Kabaretu Olgi Lipińskiej – Jacka Wójcickiego.
Wstęp na całe wydarzenie jest BEZPŁATNY!
Drugiego dnia (28 czerwca) zainteresowani seniorzy pojadą na wycieczkę do Olkusza, gdzie zwiedzą, Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Wikliny, Kościół św. Andrzeja, będą mieli okazję pospacerować po olkuskim rynku oraz „starym mieście”, zjeść obiad w urokliwej Batorówce. Następnie przejadą do Rabsztyna, gdzie znajdują się ruiny Zamku w Rabsztynie oraz Chata Kocjana. Na koniec wyjazdu będą mieli okazję przemierzyć największą ciekawostkę przyrodniczo-krajoznawczą w Polsce – Pustynię Błędowską. Podczas wyjazdu seniorom będzie towarzyszył licencjonowany przewodnik, który przekaże im swoją wiedzę na temat oglądanych obiektów.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sosnowiec.

senioralia2018


Źródło: Informacja Prasowa