Uczniowie Korczaka uświadamiają o zagrożeniach na jakie można natrafić w sieci

w ramach projektu odbywają się m.in. warsztaty dla uczniów i ich rodziców
Smart Family to projekt społeczny realizowany przez licealistów z VI Liceum im. Janusza Korczaka w Sosnowcu w ramach programu Zwolnieni z Teorii.

Głównym tematem projektu jest bezpieczeństwo dzieci oraz rodziców w Internecie. Idea ma na celu m.in. uświadomić ich o zagrożeniach na jakie można natrafić w sieci i zapewnić im środki przeciwdziałające oraz dać rodzicom proste narzędzia za pomocą których mogą w łatwy sposób kontrolować aktywność dzieci na telefonie/komputerze np. podczas zajęć szkolnych aby mogli się całkowicie skupić na lekcjach. - Aby to było możliwe mamy w planach zorganizować warsztaty dla uczniów i ich rodziców, na których mamy do zaoferowania m.in. bardzo ciekawą możliwość kontroli swojej pociechy jak i pokazanie zagrożeń oraz negatywnych aspektów Internetu - mówi Maciej Stachurski, jeden z organizatorów.

Projekt Sm@rt Family jest objęty patronatem miasta Sosnowiec, firmy Kaspersky, firmy Alsen, VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, oraz platformy Zwolnieni Z Teorii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: http://www.smartfamily.com.pl/

smartdziecko