Regionalny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu w SP29

Organizatorem Konkursu była Spółdzielnia Uczniowska Łakomczuch
24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się I Regionalny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu pod patronatem Wojewódzkiej Rady Spółdzielczości Uczniowskiej w Katowicach.

sp29 zo1


Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych działających w Spółdzielni Uczniowskiej. Organizatorem była Spółdzielnia Uczniowska Łakomczuch. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do zdrowego odżywiania oraz integracja młodych spółdzielców. Honorowymi gośćmi były przedstawicielki z WRSU w Katowicach: Maria Jeziorowska i Zofia Muszyńska. Uczniowie pracowali w trzyosobowych drużynach. Musieli wykazać się znajomością produktów zbożowych, warzyw, owoców oraz ziół. Niektóre z nich musieli rozpoznać za pomocą zmysłu smaku. Następnie drużyny pisemnie odpowiadały na pytania dotyczące skutków niewłaściwego odżywiania, odczytywali informacje z opakowań produktów spożywczych. Musieli wykazać się również znajomością Piramidy Żywieniowej.
Główną nagrodę w postaci blenderów zdobyła SP 39. Konkurs bardzo się wszystkim podobał. Przeprowadziły go: Beata Nowak- Dziudzi- opiekun SU oraz Izabela Skowrońska- Kaczmarek- nauczyciel biologii. Za rok planowana jest II edycja konkursu.

sp29 zo2


fot. Szkoła Podstawowa nr 29 w Sosnowcu