„Magia Żywego Słowa” znów odkrywa talenty!

Oprócz tradycyjnej recytacji nie zabrakło również Turnieju Poezji Śpiewanej
Konkurs recytatorski „Magia Żywego Słowa", organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, już czternasty raz zgromadził najzdolniejszych aktorsko i wokalnie młodych mieszkańców Sosnowca.
Wręczenie nagród i popis laureatów odbyły się 2 marca o 15.00 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ul. Jagiellońskiej 14.


Nienaganna dykcja, trafne interpretacje i donośny głos to tylko kilka z kryteriów według których jury oceniało artystów. Oprócz tradycyjnej recytacji nie zabrakło również Turnieju Poezji Śpiewanej.
- Mam przyjemność od wielu lat oceniać uczestników i muszę przyznać, że co rok podnosi się poprzeczka. Dojrzałe interpretacje i niezwykłe talenty naprawdę potrafią zadziwić. Myślę, że na takie osoby polska scena czeka i czekać będzie – mówi Katarzyna Bała, aktorka Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, członkini jury.
„Magia Żywego Słowa" to także przepustka do regionalnych przesłuchań Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR" – najbardziej prestiżowego tego typu wydarzenia w Polsce.
- Cieszę się, że Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu może pomóc w promocji czytelnictwa i uwrażliwieniu młodych talentów. Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w dalszych etapach. Wierzę w ich sukcesy – przekonuje Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP nr 1.


Lista tegorocznych laureatów XIV edycji, którzy reprezentować będą Sosnowiec w regionalnym etapie „Małego OKR-u":
• Marta Tokarz, poezja śpiewana (Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu)
• Aleks Ambroży, recytacja, kat. VII/gimnazjum, (Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu)
• Aleksander Pańczak, recytacja, kat. IV-VI (Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu)
• Julia Sambór, recytacja, kat. I-III (Klub Osiedlowy „Bakcyl" w Sosnowcu)


Pełna lista laureatów i wyróżnionych dostępna jest na stronie internetowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu: http://www.opp1.sosnowiec.ehost.pl/index.php/konkurs-recytatorski-magia-zywego-slowa-dla-uczniow-sosnowieckich-szkol/124-komunikat-jury-kat-i-klasy-i-iii-magia-zywego-slowa-2018

mzs

Fot. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.