Z przedszkolakami o wolontariacie

Wystawę złożoną z prac przedszkolaków będzie można obejrzeć w październiku w kinie Helios w Sosnowcu
Centrum Wolontariatu w Sosnowcu, oraz Przedszkole Miejskie nr 11 w Sosnowcu Milowicach będą pokazywać jak rozmawiać z przedszkolakami o wolontariacie.

 wolontariat zajecia 1  wolontariat zajecia 2


- "Ptaszarnia" to pierwszy projekt edukacyjny prowadzony przez Centrum Wolontariatu w Sosnowcu, a dedykowany najmłodszej grupie odbiorców czyli przedszkolakom - mówi koordynator projektu Katarzyna Karbowniczek z Centrum Wolontariatu w Sosnowcu - jesteśmy zdania, że postawy obywatelskie czy późniejsze włączanie się ludzi w życie społeczne kształtują się już na poziomie wieku 5 czy 6 lat - dodaje.
Ptaszarnia to nic innego jak edukacja poprzez zabawę. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Sosnowcu, zostaną zaznajomione z pojęciem wolontariatu i pomocy koleżeńskiej poprzez cykl zajęć edukacyjnych prowadzonych w nowatorski i przystępny dla tej grupy wiekowej sposób. Co ciekawe, zajęcia poprowadzą zaangażowani do projektu wolontariusze.
W ramach zajęć przedszkolaki z przedszkola miejskiego nr 11 w Sosnowcu zobaczą jak powstaje prawdziwa budka lęgowa, posłuchają opowieści o tym jak dokarmiać ptaki zimą, kto je słoninę a kto ziarno oraz jak rozpoznać tajemniczego ptaka "jerzyka". W przedszkolu zawita również grupa artystyczna Passionis, która w swoim teatrzyku interaktywnym, opowie dlaczego kaczka to zwykła dziwaczka. Nie zabraknie również animacji i konkursów plastycznych. Wystawę kolorowych budek lęgowych dla ptaków oraz prac plastycznych przedszkolaków będzie można obejrzeć w październiku w kinie Helios w Sosnowcu. Projekt potrwa do połowy października. Zwieńczeniem projektu będzie budowa w ogrodzie przedszkola tytułowej „ptaszarni", gdzie zawisną pomalowane przez przedszkolaków budki lęgowe.
Organizator: Centrum Wolontariatu w Sosnowcu, Pl. Kościuszki 5, www.cw.wsparcie.sosnowiec.pl; Przedszkole Miejskie nr 11 w Sosnowcu.
Partnerem projektu jest kino Helios w Sosnowcu.