Rekordowy III Kongres Praktyków Nauki i Biznesu w Wyższej Szkole Humanitas

Napędza ich nauka i biznes
Prawie tysiąc osób wzięło udział w trzeciej edycji Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza!, organizowanego przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu, który odbył się w dniach 27 - 29 września. Tym samym rekord frekwencji został pobity. Wydarzeniu towarzyszyły także targi pracy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem zwiedzających i szukających ciekawych ofert pracy.

kpnib 1


- Jak co roku o tej porze jest dla mnie wielkim zaszczytem móc otwierać Kongres Praktyków Biznesu, w tym roku w nieco zmienionej formule Kongres Praktyków Nauki i Biznesu. Bardzo mnie cieszy ta zmiana, bo cenię sobie wszystkie wydarzenia, których celem jest integrowanie różnych środowisk, w tym przede wszystkim środowiska naukowego ze środowiskami biznesu, administracji publicznej, mediów. Im więcej wydarzeń, takich jak dzisiejszy kongres, tym łatwiej nam sobie uświadomić rolę nauki w codziennym życiu, a praktykom działalności gospodarczej do nauki się zbliżyć – tymi słowami zainaugurował wydarzenie dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH i rektor uczelni. Trzy dni konferencji zostały wypełnione wykładami i zajęciami z zakresu m.in. sprzedaży, komunikacji w nowych mediach, administracji, prawa oraz psychologii i autoprezentacji. Tegoroczna edycja miała nowatorską formułę, zgodnie z którą prelegenci występowali w duetach: praktyk - naukowiec. Po zakończeniu części wykładowej każdego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w tematycznych warsztatach praktycznych.
- Cieszę się bardzo, że udało nam się zbudować tak bogaty program, pełny znamienitych ekspertów, reprezentujących środowisko biznesu i sześć czołowych uczelni z naszego kraju.
W tym roku uczestnicy wysłuchali prelekcji m.in. Macieja Orłosia, Szymona Hołowni, Kamila Pawelskiego - blogera znanego jako Ekskluzywny Menel, Agnieszki Kaczorowskiej czy dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej - mentorki tvn-owskiego programu „Projekt Lady" – podsumował dr Krystian Dudek, pomysłodawca i Dyrektor Programowy Kongresu.

kpnib 2


Przedsięwzięcie, podobnie jak w poprzednich latach, było wydarzeniem oficjalnie zapowiadającym Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tradycyjnym punktem imprezy stało się wręczanie nagrody HumanitAS, dedykowanej firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się firma Farmacol, Browar Zamkowy w Raciborzu oraz firma Marco, nagrodzona w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Nagroda Specjalna trafiła do Przemysława Pająka, twórcy bloga technologicznego Spider's Web.
Współorganizatorami przedsięwzięcia byli przez Urząd Miejski oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu. Pracownicy PUP-u przygotowali dla gości warsztaty i targi pracy. Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął m.in. marszałek województwa śląskiego oraz ponad trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego.

kpnib 3

kpnik 4

Foto WSH w Sosnowcu.