Wielki mecz charytatywny na Stadionie Ludowym

Maciuś musi chodzić!
Mecz charytatywny Reprezentacji Artystów Polskich i Drużyny Fundacji Rób Dobro odbędzie się 9 września na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Nie zabraknie wspaniałych emocji, ale najważniejszy jest szczytny cel, czyli pomoc 7-letniemu Maciusiowi – chłopczykowi, który cierpi na 4-kończynowe porażenie mózgowe dziecięce. Organizatorzy będą zbierać środki na zakup urządzenia NF-walker, które kosztuje 30 tys. zł. Ma zapewnić Maciusiowi postawę pionową, umożliwić kroczenie, a nawet chodzenie. Poza tym chodzenie w urządzeniu NF-Walker, oprócz dawania możliwości lepszego rozwoju umysłowego dziecka, przede wszystkim ma za zadanie kodowanie u dziecka prawidłowego schematu chodu.
W Reprezentacji Artystów Polskich zagrają m.in. Przemysław Cypriański, Maciej „Gleba" Florek, Bilguun Ariunbaatar i Jarosław Jakimowicz. Sam drużyna Artystów Polskich w piłce nożnej istnieje od 1999 r. Powołana do życia przez Ryszarda Adamusa, Olafa Lubaszenko, Cezarego Pazurę i Piotra Kubiaczyka, istnieje już 14 lat. Licząca 50 zawodników drużyna składa się ze znanych i lubianych artystów. W jej szeregach grają aktorzy, muzycy, wokaliści, znani sportowcy i osobowości medialne, których łączy miłość do piłki nożnej i rywalizacji sportowej. Z kolei w Drużynie Fundacji Rób Dobro, powołanej specjalnie z okazji tego wydarzenia, zagra Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, partnerzy wspierający organizację wydarzenia oraz przyjaciele Fundacji.
Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rób Dobro, a sama impreza uzyskała dofinansowanie gminy Sosnowiec w konkursie na wydarzenia sportowe. Pozostałe koszty organizacji wydarzenia zostaną pokryte z wpłat darowizn, o które fundacja ciągle zabiega. Partnerem wydarzenia jest sosnowiecki MOSiR, który użyczył stadion przy ul. Kresowej 1 wraz z przyległą infrastrukturą. Sprzedaż biletów prowadzi Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3 oraz Palma Chill Out na Górce Środulskiej przy ul. 3 Maja 51. Bilety będzie można kupić także w dniu meczu od godz. 12.00 przy wejściu od strony trybun krytych. Bilety dla dorosłych są w cenie 10 zł, dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat w cenie 5 zł, a dzieci do 13 roku życia, pod opieką osoby dorosłej, mają wstęp wolny. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00.

Program imprezy:
12.00 - 14.30: animacje dla dzieci
13.00: autografy i zdjęcia z gwiazdami na rzecz wsparcia Maciusia
14.00: licytacje przedmiotów


Każdego, kto nie może się zjawić na meczu, a chciałby wesprzeć zakup Walkera, może przekazać darowiznę na ten cel:
Nr konta 26 1750 0012 0000 0000 3355 0383
Fundacja Rób Dobro
Plac Kościuszki 5
41-205 Sosnowiec

mecz charytatywny plakat