Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 34 wzięły udział w Turnieju ,,BEZPIECZNE DZIECKO NA WAKACJACH''

W tym roku turniej zorganizowano z udziałem sosnowieckiej Straży Pożarnej
7 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 34 w Sosnowcu zorganizowano kolejną, XVI już edycję, turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ,,BEZPIECZNE DZIECKO NA WAKACJACH''.


W Turnieju oprócz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 34 i szkoły przybyły zaprzyjaźnione przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 31, Przedszkole Miejskie nr 35, Przedszkole Miejskie nr 40.
Na dzieci czekały zadania umysłowe oraz sprawnościowe. Wszystkie jednak w tematyce bezpieczeństwa.
Uczestnicy rozwiązywali zagadki sytuacyjne, odgadywali numery alarmowe, odgrywali scenki, układali obrazki z części oraz dzielili się posiadaną już wiedzą na temat bezpieczeństwa nie tylko w domu, w przedszkolu ale też poza miejscem zamieszkania. Uczestnicy dzielili się również posiadaną wiedzą dotyczącą pracy strażaków.
Podczas zawodów sportowych dzieci uczestniczyli w wyścigach wozów strażackich, przenoszeniu rannego na noszach, a następnie każda drużyna pokonywała sztafetę, na czas.
Gośćmi turnieju była sosnowiecka Straż Pożarna. Dzieci, podczas prelekcji dowiedziały się, jaka jest rola strażaków,jak wygląda mundur strażacki i wyposażenie wozu strażackiego.
- Mamy nadzieję, że dzieci zdobytą wiedzę, na temat bezpieczeństwa, zabiorą nie tylko na wakacje, ale na całe swoje dalsze życie – podsumowują organizatorzy.
Za udział w turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania i wiele, wiele atrakcyjnych nagród.