„Spotkanie z Mistrzem” w Dziesiątce

Napisane przez Redakcja
na 09 maj 2017

Uczniowie będą uczestniczyli w spotkaniach ze sportowcami
Uczniowie sosnowieckiej „Dziesiątki" w ramach szkolnych konferencji prasowych rozpoczynają cykl spotkań z zagłębiowskimi sportowcami i trenerami.


9 maja do szkoły zawita utytułowany zawodnik i trener kickboxingu Cezary Podraza. 11 maja uczniów odwiedzą piłkarze Zagłębia, którzy w tym sezonie walczą o awans do ekstraklasy. Na następnych spotkaniach pojawią się kolejni przedstawiciele różnych znanych i mniej znanych dyscyplin, które są bliskie mieszkańcom naszego regionu. - Sportowcy zaprezentują swoje umiejętności, opowiedzą o blaskach i cieniach drogi do sukcesu, największych osiągnięciach, przedstawią historię swoich dyscyplin wpisujących się w zagłębiowski krajobraz oraz wskażą, jak ważną rolę w ich pracy odgrywają młodzi adepci i prawdziwi kibice – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor szkoły.
Zajęcia pt. „Spotkanie z Mistrzem" będą miały dwa wymiary. Pierwszy w formie konferencji prasowej obejmie pytania uczniów skierowane do gości oraz autoprezentację. Drugi natomiast to pokaz umiejętności sportowych z włączeniem najmłodszych zawodników i uczniów szkoły w zajęcia praktyczne.
Cele wydarzenia:
1. Poznawanie historii zagłębiowskiego sportu poprzez spotkania z zawodnikami i trenerami.
2. Krzewienie idei kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
3. Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
4. Motywowanie do czynnego uprawiania sportu.
5. Kształtowanie umiejętności właściwego kibicowania, współzawodnictwa i gry „fair play".

spotkanie z mistrzem