Od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu „Dobry Start” za pomocą kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu.

Czytaj dalej

Sosnowiecka Fundacja Wspierania Rozwoju „Medeina” zaprasza sosnowieckich seniorów w wieku 60+ do udziału w projekcie „Wespół w Zespół - Aktywni Obywatele Sosnowca”.

Czytaj dalej

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia odbędzie się „Wielka Bitwa na Balony z wodą, którą już po raz piąty organizuje Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca.

Czytaj dalej

Rondo zamiast tradycyjnego skrzyżowania, to największe zmiany w rozpoczynającej się za kilka dni przebudowie skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. To będzie ekspresowa inwestycja, ponieważ wykonawca ma czas tylko do grudnia 2019 roku. Umowę z wykonawcą, firmą Berger Bau podpisano dziś w Urzędzie Miejskim.

Czytaj dalej

Ruszyła kolejna edycja głosowania na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w województwie śląskim. Ponownie szansę na nagrodę ma Sosnowiec. Tym razem zgłoszona została Mediateka i nowy pawilon w którym mieści się blok operacyjny Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Czytaj dalej

Jana Kiepurę na fali i wakacje all inclusive w Sosnowcu promowaliśmy jako redakcja „Kuriera Miejskiego” na placu Stulecia w Sosnowcu.

Czytaj dalej

1 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na fragmencie DK94, który jest właśnie w trakcie przebudowy.

Czytaj dalej

Kolejne automaty do których można wrzucić puste plastikowe butelki już są w mieście, ale nie jest to jedyna nowość. W trzech urządzeniach można teraz także oddawać aluminiowe puszki.

Czytaj dalej

Olbrzymie kolejki przed Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy przy ulicy Staszica w Sosnowcu to obrazek z kilku ostatnich dni.

Czytaj dalej