Modowe konsultacje w CKZiU

Wybitny kreator polskiej mody spotkał się z sosnowiecką młodzieżą
30 października w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu odbyło się coroczne spotkanie Jerzego Antkowiaka, wybitnego kreatora polskiej mody, z młodzieżą kończącą edukację na kierunku technik technologii odzieży.


Pan Antkowiak zapoznał się z projektami, przygotowywanymi przez uczniów, a podczas konsultacji z autorami projektów i wykonawcami przyszłorocznej kolekcji modelowej udzielał cennych uwag i wskazówek oraz służył indywidualnym doradztwem, którego efekty będziemy mieli okazję oglądać na wybiegu podczas dorocznego Święta Szkoły.
Gość podczas spotkania wspomniał o pisanej przez niego autobiografii, nawiązał przy tym do lat dziecięcych i swoich pierwszych zainteresowań modą jeszcze w okresie okupacji. Podkreślił także, jak ważne w rozwoju zawodowym projektanta są: postawa, pasja tworzenia i wytrwałość.
Każda obecność Jerzego Antkowiaka jest nieocenionym wkładem w rozwój artystyczny młodzieży. Również tegoroczna wizyta przyniosła nowe inspiracje i podsyciła w młodych adeptach sztuki modowej pasję tworzenia.
W przyszłym roku CKZiU będzie obchodzić 10-lecie współpracy wybitnego projektanta z sosnowiecką szkołą.

zdjcie 1

zdjcie 2

zdjcie 3