Gdzie Jan Kiepura oddałby elektrośmieci?

Bezpłatne zbiórki zużytego sprzętu już dostępne dla mieszkańców Sosnowca !

W czasach Jana Kiepury i jeszcze długo potem nie mogliśmy pozbyć się elektrośmieci w sposób bezpieczny dla środowiska. Ale to się zmienia – punkty bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego powstały właśnie w Sosnowcu.

Zbiórki prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci". Dedykowane punkty zbierania prowadzone są przez ElektroEko – największą Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. W punktach można oddać m.in. zużyty telefon, ładowarkę, sprzęt RTV czy AGD.

– Z badań wynika, że w polskich domach zalegają miliony sztuk starego, duzego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Mniejszych urządzeń jest z pewnością jeszcze więcej – informuje Anna Podsiadło z ElektroEko. – Jedną z przyczyn problemu na pewno jest niewiedza – brak świadomości, gdzie można oddać zużyty sprzęt. Teraz powinno się to zmienić, bo dostęp do punktów zbierania będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że sosnowiczanie skorzystają z tej okazji i w wygodnym dla siebie miejscu oddadzą stare sprzęty, które dotychczas trzymali w piwnicy albo w szufladach – dodaje.

Zużyty sprzęt można oddać w każdą sobotę miesiąca w następujących miejscach:

do elektromieci

Warto wiedzieć, że...
Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, czy telewizory pow. 24 cali, mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. ElektroEko w ramach kompleksowego systemu zbierania wdrażanego w Zagłębiu i na Śląsku zapewnia mieszkańcom właśnie taką usługę. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 32 750 60 60 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl