Przedszkole nr 51 wyróżnione !

działania placówki zostały docenione

W dniu 23 października odbyła się Uroczysta Akademia z okazji otrzymania zaszczytnego tytułu Szkoły Odkrywców Talentów dla Przedszkola Miejskiego nr 51 w Sosnowcu.


Przedszkole nr 51 w Sosnowcu zawsze wspierało wrodzony potencjał dzieci i pomagało mu się rozwijać. Nauczyciele stosują metody oparte na zbieraniu własnych doświadczeń poprzez wychowanków oraz na ich działalności praktycznej. Prowadzą bezpłatne warsztaty: plastyczne, muzyczno – taneczne, teatralne, przyrodnicze, ekologiczne, logopedyczne, ruchowe i językowe.


Przedszkole działa według zasady, iż każde dziecko to dziecko zdolne, a opiekunowie pomagają mu osiągnąć sukces na miarę jego możliwości. Dzieci biorą udział w różnych konkursach, turniejach, przeglądach talentów przedszkolnych itp. Zarówno na szczeblu miasta, jak i o charakterze ogólnopolskim.
Na potwierdzenie sukcesów przedszkole może pochwalić się licznymi dyplomami, statuetkami, podziękowaniami, nagrodami, tytułami i certyfikatami, m.in.:
• Certyfikat Przedszkola Przyjaznego Dziecku Choremu na Cukrzycę
• Certyfikat Przedszkola Ambasadora Kampanii „Dziecko bez przemocy"
• Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury"
• Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka
• Certyfikat I stopnia w projekcie Śląska Sieć promująca zdrowie, a obecnie Certyfikat II stopnia
• Certyfikat ministerialny „Szkoła w Ruchu"
• Certyfikat ministerialny „Szkoła Odkrywców Talentów"
• Oraz zaszczytny tytuł „Przedszkole na medal" nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i tygodnik Głos Nauczycielski

 

Z racji wielu sukcesów przedszkola, nauczycielki Agnieszka Ławińska i Anna Sobuś – Cecot poszukiwały możliwości pochwalenia się pracą całego przedszkola na „skalę globalną", w szerszym gronie odbiorców.
Znalazły projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji ORE pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem Szkoła Odkrywców Talentów. Jest to projekt dla placówek prowadzących systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych.
Poczyniły w tym kierunku starania, spełniając wszystkie formalności i w czerwcu 2014 r. Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu otrzymało ten zaszczytny tytuł. To wyróżnienie jest dla całego przedszkola bardzo ważne i dlatego 23 października 2014r. postanowiono pochwalić się tym faktem w szerszym gronie „przyjaciół przedszkola" organizując uroczystą akademię i prezentując zdolności.

Przedszkole nr 51 cechuje się tym, że nigdy nie zaprzestaje działań i zawsze poszerza granice swoich możliwości. Dotyczy to zarówno wychowanków, jak i pracowników.
Dlatego też na początku września 2014 r. jedna z nauczycielek – Agnieszka Ławińska została zgłoszona przez Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 51 p. Małgorzatę Mazur do Konkursu Nauczyciel Roku 2014r. organizowany przez tygodnik Głos Nauczycielski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Spośród wniosków z całej Polski Jury konkursu, na czele którego stoi prof. Stefan Kwiatkowski - przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, wytypowali nauczycielkę Agnieszkę Ławińską do grona 13 laureatów konkursu.
Jest to ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza dla nauczyciela przedszkola. Ostatnia nominacja do tego tytułu dla nauczyciela przedszkola miała miejsce w 2011 r.
Gala Finałowa konkursu „Nauczyciel Roku 2014" odbyła się 13 października 2014r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczyści wzięła udział m.in. wiceminister edukacji narodowej Joanna Berdzik oraz wiceprezes ZG ZNP Jarosław Czarnowski. Ponadto Redaktor Naczelny Głosu Nauczycielskiego Jakub Rzekanowski. W uroczystej Gali wzięli udział oprócz laureatów także dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele szkół wyższych, przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele związków zawodowych.
Gala zakończyła się wspaniałym wykonaniem Wielkiego Poloneza Fryderyka Chopina. Za klawiaturą fortepianu zasiadł młody, niezwykle utalentowany pianista - Adam Mikołaj Goździewski.
Wszystkie placówki, z których wywodzą się finaliści Konkursu otrzymały certyfikat jakości – w przypadku sosnowieckiej placówki "Przedszkole na Medal".
Agnieszka Ławińska, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 51 w Sosnowcu (woj. śląskie) Stara się, aby podopieczni poznali swoje możliwości, potrafili poradzić sobie w każdej sytuacji, byli otwarci, tolerancyjni, wrażliwi na dobro i zło, pewni siebie. Jest niezwykle lubiana przez dzieci – tak o pani Agnieszce mówią wszyscy, którzy się z nią zetknęli. Pani Agnieszka jest nauczycielką od 23 lat. Jej wychowankowie osiągają wysokie wyniki w testach kompetencyjnych. Nauczycielka stara się maksymalnie ułatwić im płynne przejście z przedszkola do szkoły - jest koordynatorką współpracy z pobliską szkołą podstawową.
Pani Agnieszka prowadzi też z dziećmi zajęcia taneczne, organizując m.in. Turniej Tańca Nowoczesnego Przedszkolaków, na który zapraszani są profesjonalni tancerze hiphopowi."

 

 przedszkole2

przedszkole 4

przedszkole 5

przedszkole 9

przedszkole 8

przedszkole 7