Uroczysta sesja naukowa z okazji 50-lecie istnienia Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach

W dniu 27 października 2014 r. o godz. 12.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbędzie się jubileuszowa sesja naukowa związana z 50-leciem istnienia Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego.


 Uroczystość została objęta patronatem JM Rektora UŚ, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego.
W programie uroczystości zaplanowano m.in. prezentację bogatej historii Wydziału oraz dorobku naukowego jednostek organizacyjnych WIiNoM, a także część artystyczną w wykonaniu pracowników i studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Program przygotowany specjalnie na tę uroczystość zaprezentują Małgorzata Lasota – sopran, Kamila Nowak – sopran, ks. dr hab. Pawła Sobierajsk – tenor - najwierniejszy przyjaciel i sympatyk wydziału, a także pianiści Mirella Malorny i Marcin Mogiła.
Gospodarzami uroczystości będą dr hab. prof. UŚ Danuta Stróż Dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obchodów 50-lecia Wydziału dr hab. prof. UŚ Jan Ilczuk.
 Udział w uroczystościach zapowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych regionu, pracownicy naukowi z uczelni współpracujących z WIiNoM, reprezentanci firm kooperujących z jednostkami organizacyjnymi wydziału oraz aktualni i emerytowani pracownicy Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach.
Spotkanie będzie okazją nie tylko do zaprezentowania bogatej historii i osiągnięć kadry naukowo – dydaktycznej oraz wielu pokoleń absolwentów wydziału, ale również szansą do rozmów i wspomnień o latach, które już minęły i o ludziach, których rzetelna praca przyczyniła się do budowania renomy naszego wydziału nie tylko w regionie, lecz również w kraju i poza jego granicami.