Spirit on Ice 2015

Turniej Frisbee Ultimate

Zapraszamy wszystkich na VIII międzynarodowy turniej Frisbee Ultimate „Spirit on Ice 2015", który odbędzie się w dniach 21 – 22 lutego w Sosnowcu, w hali przy ulicy Żeromskiego. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


„Spirit on Ice 2015" z każdą kolejną edycją coraz mocniej zakorzeniało się w kalendarzu polskich wydarzeń sportowych, aby w końcu zostać w kręgach Ultimate Frisbee jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce i Europie. Sosnowiecki turniej będzie przede wszystkim decydującym sprawdzianem formy polskich drużyn przed Halowymi Mistrzostwami Polski Ultimate Frisbee, które w tym roku rozegrane zostaną 28.02 – 01.03.2015 we Wrocławiu (Tytułu Mistrzów Polski bronią gospodarze "Spirit on Ice 2015" czyli sosnowiecka drużyna „Spirit on Lemon").
- Po wspaniałym 2014 roku w wykonaniu drużyny Spirit on Lemon - świetnych wynikach sportowych, jak i sukcesach organizacyjnych czas wejść w nowy rok i walczyć o nowe trofea. Najbliższa okazja na rodzimym podwórku, czyli „Spirit on Ice 2015". Jak co roku prawdziwa poezja sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także organizacyjnie możemy się spodziewać nie lada fajerwerków. Nie od dziś wiadomo, że turniej ten zasługuje na miano najlepszego, halowego turniej w całym zimowym sezonie polskich zawodów frisbee ultimate - mówi Jacek Wagner z drużyny Spirit on Lemon.

Sosnowiecki turniej halowy powstał osiem lat temu z inicjatywy jednego z najbardziej utytułowanych zespołów Frisbee Ultimate w Polsce „Spirit on Lemon". - Od samego początku przyświecała nam idea by do Polski przyjeżdżały najlepsze europejskie zespoły, dzięki czemu mogliśmy podnosić poziom rozgrywek w Polsce. W 2015 roku o zwycięstwo w „Spirit on Ice" powalczy 10 drużyn między innymi: Scorpions Bratislava (Słowacja), drużyna z Danii ( KFK Kopenhaga) oraz cała czołówka polskich zespołów z pierwszych 5 miejsc na ostatnich Mistrzostwach Polski 2014 w Rzeszowie - dodaje Wagner.

Areną zmagań uczestników „Spirit on Ice 2015" jak co roku będzie hala MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. - Oczywiście dzięki współpracy władz Urzędu Marszałkowskiego, oraz Dyrekcji MOSiR Sosnowiec, który jest wielkim mecenasem Frisbee Ultimate w Polsce wszystkie spotkania będą dostępne dla widzów za darmo. W tym roku Honorowy Patronat nad zawodami Frisbee Ultimate objął nowy Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński - podkreśla Wagner.

Ultimate Frisbee, to gra zespołowa z użyciem latającego dysku łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, lecz jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących oraz widowiskową dla widzów. Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play.

plakat SOI 2015