Seminarium Noworoczne Karate Kyokushin

Noworoczny trening karate
10 stycznia, w hali Sportowej MOSIR Zagórze w Sosnowcu odbyło się Seminarium Noworoczne Karate Kyokushin. Organizatorem i prowadzącym szkolenie był Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan, a współorganizatorem Urząd Miasta Sosnowiec.


Dwie, ponad trzygodzinne sesje treningowe, oddzielone jedynie kilkuminutową przerwą, obejmowały kilka różnorodnych elementów, na które składa się trening karate Kyokushin.
Spotkanie rozpoczęto od przywitania i omówienia najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku 2015. Pierwsza część treningowa obejmowała I-ken. I tu warto przypomnieć, że Taiki-ken to trening mentalny, którego twórcą jest Ken'ichi Sawai, który był przyjacielem Mas. Oyama i przekazał on adeptom Kyokushin wiedzę na temat wykorzystania energii „ki" w treningu i walce. Kolejnym elementem seminarium był trening kichon, a następnie ido-geiko, podczas których shihan Dadzibug udzielał licznych wskazówek i wyjaśnień dotyczących szczegółów technicznych podstawowych technik. Następnie dobył się trening kata, gdzie uczestnicy mieli możliwość poprawy dokładności i rozumienia wykonywania elementów we wszystkich pinian kata. Ostatnia, najbardziej dynamiczna część treningowa obejmowała kumite oraz ćwiczenia siłowe.
Różnorodność tematów poruszonych podczas seminarium przez shihana Dadzibuga zainspirowała uczestników do doskonalenia swojego karate, w rozpoczynającym się roku, na wielu płaszczyznach.

Fotorelacja z Seminarium do obejrzenia na stronie SKK i Facebook'u

seminarium karate 10.01.2015