Sukcesy sosnowiczan w tenisie stołowym

Doskonałe wyniku UKS Huragan Sosnowiec
Drużyna dziewcząt UKS Huragan Sosnowiec, prowadzona przez trenera, Stanisława Szydło zajęła czwartą lokatę w Finale Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego o Puchar Polskiego Zwiazku Tenisa Stołowego w Warszawie, który odbył się 30 listopada w Krakowie.

Nasze zawodniczki wystartowały z numerem dziewiątym. Od samego początku turnieju Bogusława Majewska oraz Natalia Szymczyk wykazywały dużą determinację w grze. Dziewczęta pokonały KS Gorce Nowy Targ, MLKS Nurt Przemyśl, UKS Nałęcz Ostroróg oraz UKS Warta Kosztrzyn n/ Odrą, dzięki czemu dotarły do finału, gdzie musiału uznać wyższość zawodniczek z KS Legion Skierniewice. W meczu o trzecie miejsce nasze zawodniczki uległy niestety drużynie UKS Return Piaseczno. Dla Natali i Bogusi zajęcie czwartego miejsca, jest jak dotąd największym sukcesem zawodniczym.
W ostatnim czasie doskonałe wyniki ogólnopolskie w tenisie stołowym odnotowali równie z juniorzy Huraganu, podczas Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Jan Szymczyk potwierdził przynależność do krajowej czołówki, zajmując szóste miejsce, natomiast Szymon Twardowski oraz Martyna Zygadło dotarli do turnieju głównego (lista rankingowa PZTS obejmuje 722 juniorów i 400 juniorek). Podczas Grand Prix Polski Młodzików w Nowej Rudzie Aleksander Lilien uplasował się na miejscu 21 (lista rankingowa PZTS obejmuje 610 młodzików). W Grand Prix Polski Kadetów w Krakowie Sosnowiec reprezentowali Jakub Nowak i Kacper Jach (lista rankingowa PZTS obejmuje 692 kadetów).
W kategorii seniorów w Grand Prix Polski w Radomiu dotarł do fazy turnieju głównego Mateusz Trela awansując do najlepszej sześćdziesiątki zawodników w Polsce (lista rankingowa PZTS obejmuje 745 seniorów).
Warto dodać że w tenisie stołowym występy ogólnopolskie są poprzedzone żmudnymi eliminacjami wojewódzkimi (z każdego województwa awansuje do GR Polski po dwóch zawodników). Województwo śląskie należy do najsilniejszych w Polsce, o awans do GP rywalizują zawodnicy z 103 klubów. Obecnie ekipa Huraganu przygotowuje się do II GP Polski Juniorów w Brzegu Dolnym, gdzie wystąpi trzech naszych zawodników oraz do II GP Polski Seniorów w Zawierciu, gdzie reprezentować nas będzie dwóch zawodników. Swoimi wynikami sportowymi Huragan umocnił się na pierwszej pozycji w klasyfikacji klubowej Śląskiego Związku Tenisa Stołowego zarówno młodzieżowej jak i seniorskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czwarta druyna w Polsce