Sukcesy Tonio TEAM Sosnowiec

W dniach 28-30 czerwca na Stadionie Letnim w Gdańsku - Brzeźnie rozegrany został Puchar Polski w Piłce Nożnej Plażowej.

tonioteam19


W turnieju udział wzięło16 zespołów (10 z Ekstraklasy oraz 6 z 1 ligi). Turniej został podzielony na cztery grupy po cztery zespoły. Tonio TEAM Sosnowiec trafiło do grupy z Dragon Bojano, BSCC Łódź oraz Piękni i Młodzi Elbląg.
Sosnowiczanie zmagania grupowe zaczęli od falstartu przegrywając 3:2 z Dragon Bojano (bramki: Artur Popławski, Mateusz Skrzypek). W drugim spotkaniu grupowym drużyna Tonio TEAM, aby myśleć o wyjściu z grupy do fazy pucharowej turnieju, musiała wygrać z BSCC Łódź. Porażka w pierwszym spotkaniu podziałała na sosnowiczan mobilizująco,
gdyż bez problemu pokonali oni drużynę z Łodzi 6:2 (bramki: Kiklaisz Rafał x2, Artur Popławski, Radomir Kowalski, Dawid Burzawa, Piotrek Sierczyński). W ostatnim spotkaniu sosnowiczanie rozgromili Piękni i Młodzi Elbląg 17:3, czym przypieczętowali awans do ćwierćfinału (bramki: Artur Popławski x3, Arkadiusz Kłopeć x3, Mateusz Skrzypek x3, Mateusz Kiklaisz x3, Piotrek Sierczyński, Szymon Palczewski, Radomir Kowalski, Dawid Burzawa, bramka samobójcza).
W ćwierćfinale Tonio TEAM Sosnowiec trafiło na Zdrowie Garwolin. Drużynę, która w sezonie 2018 spadła z Ekstraklasy, ale jak sami zapowiadają, zamierzają w tym roku powalczyć o powrót do elity.
Sosnowiczanie pewnie pokonali zawodników Zdrowia 9:3 i zameldowali się w półfinale Pucharu Polski (bramki: Piotrek Sierczyński x3, Artur Popławski x2, Rafał Kiklaisz x2, Arkadiusz Kłopeć, Dariusz Gołębiowski).
W półfinale sosnowiczanie trafili na KP Łódź, drugą drużynę tegorocznych rozgrywek Euro Winners CUP czyli odpowiednika trawiastej Ligi Mistrzów. W szeregach łódzkiej drużyny gra 8 aktualnych reprezentantów Polski, a trenerem KP jest selekcjoner reprezentacji Marcin Stanisławski. Łodzianie okazali się za mocni dla drużyny Tonio TEAM Sosnowiec,
pewnie wygrywając 6:1 (bramka: Mateusz Kiklaisz).
W spotkaniu o 3 miejsce sosnowiczanie mieli zmierzyć się z FBS Kolbudy, jednak z powodu na panujące upały i rozgrzany do 90 stopni Celsjusza piasek, który palił skórę na stopach zawodników, Komisja do spraw Futsalu i Piłki Nożnej Plażowej postanowiła odwołać spotkanie i przyznać ex aequo 3 miejsce obu drużynom.
W finale, przed którym piasek został specjalnie schłodzony zimną wodą, drużyna KP Łódź wygrała pewnie 5:1 z aktualnym Mistrzem Polski Hemako Sztutowo sięgając tym samym po Puchar Polski 6 raz z rzędu !!!
Tonio TEAM Sosnowiec w turnieju Pucharu Polski potwierdziło swoją dobrą dyspozycję sprzed tygodnia (21-23.06), gdzie również w Gdańsku wygrali 4 z 5 spotkań Ekstraklasy i obecnie plasują się na drugiej pozycji w ligowej tabeli.
Przed drużyną Tonio TEAM teraz miesiąc przerwy w rozgrywkach ligowych ze względu na rozgrywki reprezentacyjne.
Dobra dyspozycja, zarówno w lidze jak i pucharze, przełożyła się na powołania dla zawodników z Zagłębia Dąbrowskiego. Artur Popławski został powołany przez trenera Stanisławskiego na turniej Europejskiej Ligi Beach Soccera w portugalskim Nazare, gdzie nasza seniorska reprezentacja Polski powalczy o punkty z Portugalią, Szwajcarią i Ukrainą.
Uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski U21 Wojciecha Polakowskiego znaleźli Mateusz Kiklaisz oraz Arkadiusz Kłopeć. Młodzieżowa reprezentacja w dniach 11-14.07 weźmie udział w „U21 Talent Beach Soccer Tournament Hungary”, podczas którego rozegra spotkania ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Węgier i Czech.
Tonio TEAM na piaszczyste boiska wróci 2-3 sierpnia oraz 7-11 sierpnia. W pierwszym terminie na boisku w Sosnowcu przy ulicy Kresowej 1 (obiekty MOSiR) zostanie rozegrany Drugi Turniej Ekstraklasy. Natomiast 7-11 sierpnia na plaży w Kołobrzegu zostaną rozegrane Finały Mistrzostw Polski, w których o tytuł powalczy 8 najlepszych zespołów Ekstraklasy ( 2 najsłabsze zespoły spadają bezpośrednio z Ekstraklasy).
Sosnowiczanie, po dobrym występie w I Turnieju Ekstraklasy w Gdańsku są już pewni występu w Kołobrzegu.

Źródło i fot.: Tonio TEAM Sosnowiec