Sosnowiec bazą treningową dla uczestników Mundialu U-20

Sosnowiec będzie gościł u siebie uczestników finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20, które w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 odbędą się w Polsce.

stadionzsFot.Chawran

Foto: Chawran dla UM w Sosnowcu


Bazą treningową dla zespołów biorących udział w mundialu będzie kompleks przy ul. Kresowej.
Mecze mistrzostw rozgrywane będą w następujących miastach: Lublin, Bydgoszcz, Gdynia, Bielsko-Biała i Tychy. – Jak wiadomo nie dysponujemy jeszcze stadionem na miarę takiej imprezy, ale mamy doskonałą bazę treningową. Stosowna umowa w tej sprawie została już podpisana. Teraz czekamy na to, jakie zespoły u nas się pojawią. Zrobimy wszystko, aby w jak najlepszych warunkach przygotowywali się do meczów mundialu – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Pełna obsada turnieju nie jest jeszcze znana, gdyż w styczniu i w lutym zmagania odbywają się w Ameryce Południowej i Afryce. Wiemy już jednak, że poza Polską na turnieju wystąpią m.in.: Francja, Włochy, Portugalia, USA czy Meksyk.
Mistrzostwa Świata FIFA U-20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba.


Źródło: UM Sosnowiec