VIII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym za nami

VIII Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Sosnowcu w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91 zgromadziły na starcie najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski.

mpwlk1


Na zawodach nie zabrakło reprezentantów Sosnowca, którzy spisali się bardzo dobrze. Stanisław Mentel 64-letni mieszkaniec naszego miasta w swojej grupie wiekowej (60-69 lat) zwyciężył w kategorii wagowej 105 kg. Już w pierwszej próbie zaliczył 195,5 kg poprawiając rekord Polski o 0,5 kg. W drugiej próbie dołożył kolejne 5 kg zaliczając jednogłośnie 200,5 kg. Trzecia próba na ciężarze 205,5 kg zakończyła się niepowodzeniem i zajął w tej grupie wiekowej czwarte miejsce.
W tej samej kategorii wagowej 105 kg seniorów srebrny medal wywalczył Przemysław Kluk uzyskując w drugim podejściu 205 kg, trzecia próba na ciężarze 210 kg była już nie udana.
Były to rekordowe Mistrzostwa Polski, które zgromadziły na starcie około 290 zawodniczek i zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski.

mpwlk2