Start UKS Orlęta na Mistrzostwach Makroregionu w Siemianowicach Śląskich oraz Grand Prix Polski w Poznaniu

Młodzieżowe Mistrzostwa Makroregionu 2018 Siemianowice Śląskie.

Drużyna młodzieżowa UKS Orlęta w składzie której występują uczniowie sosnowieckiej Szkoły Podstawowej nr 15, wzięła udział w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Makroregionu (najwyższym szczeblu rozgrywkowym w tej kategorii wiekowej). Mało kto spodziewał się takiego wyniku końcowego, chociaż trenerzy po cichu mieli nadzieję na dobry start. Jak ciężki to był start odzwierciedla sama końcowa klasyfikacja grupy eliminacyjnej, gdzie o wejściu do strefy medalowej naszej drużyny zadecydowała tylko większa liczba strzelonych bramek od konkurentów.
Wszystkie trzy drużyny grupy A zdobyły po trzy punkty, oraz miały identyczną różnicę bramek. Dopiero ilość strzelonych bramek zdecydowała o kolejności końcowej grupy.
Tak wyrównanej grupy dawno nie było UKS Orlęta Sosnowiec stosunek bramek miał 4-4, HKS Siemianowice 3-3, a Plejada Nysa 2-2.
W walce o złoto sosnowiczanie zmierzyli się z faworyzowaną drużyną KKS Kolejarza Gliwice. Pomimo bardzo ambitnej walki, w finale sosnowiczanie musieli uznać wyższość przeciwników w stosunku bramek 1-5.
Do końca rozgrywek mistrzowskich województwa śląskiego w roku 2018 pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze i realna szansa co najmniej na srebro. Obecnie nasi zawodnicy zajmują drugą lokatę w lidze, a przed nimi mecz na szczycie z liderem KKS Kolejarzem Gliwice od którego będzie zależało kto uniesie w górę puchar Mistrza Województwa w roku 2018.

uksorleta siemianowice

UKS Orlęta Sosnowiec największą niespodzianką Grand Prix Polski w Poznaniu

Pierwszy raz w historii chłopięca drużyna z Zagłębia w hokeju na trawie miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w stawce 20 najlepszych zespołów z całego kraju.
Nikt nie znał możliwości sosnowiczan i też na nowicjuszy nie stawiał, że powalczą z renomowanymi markami z wielkopolski i nie tylko. Już w grupie eliminacyjnej na stadionie AZS AWF Poznań nasi sportowcy odprawili z kwitkiem takie, kluby jak Pomorzanin Toruń, Orient 2 Łozina z Wrocławia oraz AZS AWF Poznań ulegając jedynie Swarkowi Swarzędz. Dzięki dobrej grze awans do pierwszej ósemki stał się faktem. W dalszej części rozgrywek chłopcy zremisowali z KS Cieszyn oraz uznali wyższość drużyn z Lipna Stęszew oraz drugiej drużyny z Swarka Swarzędz. Z czwartego miejsca w swojej grupie trafili na faworytów całych rozgrywek SP 26 Poznań-Warta Poznań, jak się potem okazało zwycięzcy całego Grand Prix Polski. Przy stanie 0-0 nasi zawodnicy nie wykorzystali karnej zagrywki i szybko przekonali się co znaczy kontra. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 a wszyscy obserwatorzy stwierdzili że był rozegrany na bardzo wysokim poziomie. W kolejnym meczu Orlęta uległy jeszcze po zaciętym spotkaniu z drużyną z LKS Gąsawa 1-2, aby w walce o miejsce 7 w stawce 20 klubów wygrać 2-1 z drużyną z Gościeszyna. Drużyna UKS Orlęta została wytypowana przez organizatorów oraz wielu trenerów „największą niespodzianką całego Grand Prix Polski”.

fot. UKS Orlęta Sosnowiec