FeelinGood - Na zdrowie !


Czas i miejsce: 18 października – Sosnowiecka „Patelnia"
,,FeelinGood - Na zdrowie!" to projekt, który ma na celu przybliżyć mieszkańcom Sosnowca tematykę racjonalnego odżywiania jak również pomysły na aktywne spędzanie czasu.


W ramach akcji przeprowadzone będą prezentacje oraz targi sklepów ekologicznych. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję poznać ofertę sklepów z ekologiczną żywnością ,,Przysmaki zdrowia oraz NATU". Przewidziane atrakcje są skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Projekt rozpocznie się ok. godziny 9:00 i będzie trwał do godziny 15:00. W tym czasie odbędzie się sesja wykładowa.
Wykład ok. 11:00 pt. ,,Gluten - czy należy się go bać?" poprowadzi studentka dietetyki oraz specjalistka z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu - Anna Falisz.
Wykład ok. 12:00 pt. ,,Świadomość konsumenta. Etykiety produktów spożywczych" poprowadzi specjalista w zakresie dietetyki mgr Gabriela Wanat - absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. (autorka e-booka: http://wydaje.pl/e/schudnij-z-ruda)
Wykład ok. 13:00 pt. ,,Żywienie aktywnych fizycznie'' poprowadzi student dietetyki oraz specjalista z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu – Marek Godziek.
Podczas projektu o godz. 10.45 odbędzie się występ dzieci z grupy hip-hop z Centrum Sportu i Rekreacji Green Point.
O godz. 10:30 i 11:45 Refleks Sport Siłownia i Fitness zaprezentują pokaz zumby.
Specjaliści z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu będą wykonywać bezpłatny pomiar tkanki tłuszczowej.
Animatorki z Centrum Zabaw HULA PARK będą malować twarze dzieciom oraz robić zwierzątka z balonów. Będą także rozdawać kupony rabatowe dla dzieci i rodziców.
Podczas projektu będzie również możliwość zapoznania się z ofertą NZOZ ,,Twoje zdrowie'', a także będzie okazja skosztowania owsianego musli, mini pożywnych kanapek oraz zdrowych koktajli z owoców i warzyw przy stoisku kawiarni ,,Abadaba''.
Wszyscy chętni, którzy chcą wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Będą mieli okazję uczynić to podczas projektu ,,FeelinGood- Na zdrowie!". Ambulans będzie zlokalizowany przy Al. Zwycięstwa 1
Głównym organizatorem projektu ,,FeelinGood - Na zdrowie!'' jest Stowarzyszenie Zmieniaj Sosnowiec.