KLAUDIA POSZWA WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM

udany występ zawodniczki na Mistrzostwach Świata w Kanadzie
Na odbywających się Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Calgary w Kanadzie srebrny medal wywalczyła 17-letnia Klaudia Poszwa.


Mieszkanka Sosnowca rywalizowała w kategorii juniorek do lat 18 w wadze do 47 kg. Reprezentantka Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza uzyskała w trójboju 277,5 kg co stanowi nowy rekord Polski do lat 18. W przysiadzie Klaudia zaliczyła w pierwszym podejściu 102,5 kg ustanawiając tym samym nowy rekord Polski do lat 18. Następne podejścia do 107,5 kg sędziowie dwukrotnie spalili naszej zawodniczce. W wyciskaniu leżąc zawodniczka zalicza w pierwszym podejściu 47,5 kg. Kolejne dwa podejścia podobnie jak w przysiadzie do ciężaru 50 kg zostały nie zaliczone. Wynik w wyciskaniu to także rekord Polski do lat 18. W swoim koronnym boju martwym ciągu już w pierwszym podejściu zawodniczka zaliczyła 120 kg, a w drugim dołożyła kolejne 7,5 kg. Trzecie podejście to próba poprawienia rekordu Świata, który wynosił 136 kg, a Klaudia zgłosiła 136,5 kg. Sztanga została wciągnięta, ale małe błędy techniczne nie pozwoliły zaliczyć jeszcze tego ciężaru.
Po zdobyciu w ubiegłym roku srebrnego medalu w Mistrzostwach Europy i brązowego na Mistrzostwach Świata przyszła kolej na srebro w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Gratulujemy Klaudii i życzymy jej złotego medalu na Mistrzostwach Europy, które w dniach od 24 listopada do 2 grudnia odbędą się na Litwie.

kp canada


fot. International Powerlifting Federation