Sukces zawodników Bowling Team Sosnowiec

W miniony weekend w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Par i Trójek 2018 w bowlingu.
W sobotę, 17 lutego odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w parach. Sosnowiec reprezentowali zawodnicy klubu sportowego Bowling Team Sosnowiec w składzie: Jarek Krzepkowski i Michał Brachaniec.

Na 63 pary biorące udział reprezentanci Sosnowca zajęli piąte miejsce i zabrakło im trzech kręgli aby dostać się do czwórki półfinałowej, suma kręgli to 2436 tj. średnia 203. Pierwsze miejsce w dwójkach zajęli zawodnicy z Warszawy, drugie miejsce zawodnicy z Gdańska, a trzecie wywalczyła druga ekipa z Warszawy.
Następnego dnia rano odbyły się eliminacje w kategorii trójek. Podobnie jak w sobotę Sosnowiec reprezentowali zawodnicy klubu Bowling Team Sosnowiec w składzie Jarek Krzepkowski, Michał Brachaniec oraz Andrzej Linke. Po dobrych grach eliminacyjnych zawodnicy z Sosnowca dostali się do półfinałów, a tam trafili na zawodników z Łodzi, którzy zostali później Mistrzami Polski. W walce o trzecie miejsce zawodnicy z Sosnowca trafili na zawodników z Wrocławia, poszło już dużo lepiej i z dużą przewagą zawodnicy z naszego miasta pokonując przeciwników wskoczyli na trzecie miejsce podium. Drugie miejsce zajęła ekipa z Warszawy.
- Klub sportowy Bowling Team Sosnowiec w tym roku, a dokładnie 25 czerwca będzie obchodził dziesięcioleci swojego istnienia i przez ten cały czas sam się utrzymuje bez pomocy sponsorów, a tym bardziej bez żadnej pomocy od strony miasta i trenując na kręgielniach w innych miejscowościach, żyjemy nadzieją, że to się zmieni – mówi prezes klubu, Jarosław Krzepkowski

fot. Bowling Team Sosnowiec