Skandal sześciokrotnym mistrzem Polski!

Udowodniły, że są najlepsze nie tylko w Sosnowcu, ale i w całej Polsce
Zespół Tańca Nowoczesnego i Cheerleaders Skandal znowu głośno triumfuje. Tym razem na własnym podwórku, podczas III Mistrzostw Polski Cheerleaders PFT, które odbyły się 26 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu.

 

skandal kwiecien 1

Mistrzostwa stanowiły eliminacje do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Pradze. Zawody objęła swoim patronatem Polska Federacja Tańca, która jest oficjalnym partnerem ECU i ICU.
Podczas prestiżowej imprezie na scenie rywalizowały ze sobą najlepsze zespoły z całej Polski, a wśród nich sosnowiecki Skandal. Pięć grup Skandalistek startowało w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych, a mimo olbrzymiej konkurencji, wszystkie grupy spisały się na medal i z zawodów tancerki przywiozły worek medali.
- Najstarszy Skandal, który zbiera laury nie od dziś i można go zobaczyć na różnych imprezach sportowych, nie tylko w Sosnowcu, miał poprzeczkę postawioną bardzo wysoko – przyznaje Katarzyna Pilch, kierownik artystyczny i choreograf zespołu. - Dziewczęta musiały obronić zeszłoroczne tytuły mistrza Polski w freestyle pom i jazzie i tak też się stało, mimo dużej konkurencji i wielu kontuzji. Skandalistki dały radę, a na deser dołożyły do wszystkich osiągnieć tytuł mistrza Polski w high kick – dodaje.
W mistrzostwach startowały również duety, które nie zawiodły swojej rodzimej publiczności. Wspaniale zaprezentowały się Aleksandra Gajdzik i Monika Widurska, zdobywając tytuł Mistrza Polski w duecie freestyle pom, a ich koleżanki Weronika Pilch i Justyna Całek w tej samej kategorii tanecznej, wywalczyły tytuł II wicemistrza Polski. Podczas tych Mistrzostw Polski startował jeszcze jeden duet w jazzie: Weronika Pilch i Oliwia Gajdzik, który zajął wysokie czwarte miejsce, tym razem tuż za podium. Podczas Mistrzostw Polski po raz pierwszy prezentowały się również młodsze grupy Skandalistek, które nie ustąpiły nawet na krok sukcesom starszych koleżanek.
Swoimi osiągnięciami, które zawdzięczają wielogodzinnym treningom, dziewczyny z „Skandalu" wraz ze swoją trenerką uzyskały kwalifikacje, uprawniające je do startu na Mistrzostwach Europy organizowanych przez ECU, czyli European Cheer Union, które odbędą się w tym roku w Pradze. Spotkają się tam najlepsze europejskie zespoły, a barw Polski będzie bronił sosnowiecki Skandal.
Zanim to jednak nastąpi, zespół szuka sponsorów. Wszystkie wyjazdy zespołu na turnieje krajowe i międzynarodowe są finansowane z „domowych funduszy" oraz wsparcia, zapewnianego przez Miejski Klub im. Jana Kiepury, w którym dziewczyny na co dzień trenują. Skandalistki liczną na to, że znajdą się hojni sponsorzy, dzięki którym uda się zebrać środki finansowe i zorganizować wyjazd.
Dzień wcześniej, 25 marca, w hali Dorjan, obył się już po raz 16 World Dance Sosnowiec 2017. W tej imprezie Skandal także spisał się rewelacyjnie i dziewczęta stanęły na podium aż siedem razy.

skandal kwiecien 2

 

Wielkie sukcesy Skandalistek podczas III Mistrzostw Polski Cheerleaders PFT :
• Skandal:
mistrz Polski w freestyle pom
mistrz Polski w jazzie
mistrz Polski w high kick

• Mini mini Skandal:
I wicemistrz w freestyle pom
I wicemistrz w jazz
duet Karolina Talar i Iga Antosik - II wicemistrz w freestyle pom
duet Aleksandra Ślęzak i Małgorzata Walczak - mistrz w jazz

• Mały Skandal:
Mistrz Polski w freestyle pom
I wicemistrz Polski w high kick
duet Oliwia Koralewska i Oliwia Czajka - mistrz Polski high kick
duet Jagoda Stachurka i Anna Piotrowska - I Wicemistrz Polski high kick

• Średni Skandal:
II wicemistrz Polski freestyle pom
duet Marcelina Wieczorek i Nikola Słabosz - II wicemistrz Polski w high kick

• Skandal Dance Mam:
mistrz Polski w freestyle pom
mistrz Polski w jazz
duet Katarzyna Curyło i Małgorzata Bratek - I wicemistrz Polski w freestyle pom

skandal kwiecien 3