Kolejne sukcesy Sosnowiczanek w sportach siłowych

Napisane przez Redakcja
na 07 kwiecień 2017

Zawodniczki walczyły o jak najlepszy wynik do ostatnich swoich podejść
III Puchar Polski oraz V Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej.

sporty silowe sosnowiczanki1


Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski sprawdzili swoje siły w trzech konkurencjach w przysiadzie z sztangą, wyciskaniu leżąc oraz w martwym ciągu pod czujnym okiem sędziów.
Aktualna Wicemistrzyni Europy Juniorek do lat 18 Klaudia Poszwa, która po raz pierwszy z lekką nadwagą wystartowała w kategorii wyższej, do 52 kg zajęła wysokie trzecie miejsce wśród seniorek z wynikiem 270,5 kg (102,5+42,5+125,5). Wynik 102,5 kg w przysiadzie jest wyższy od poprzedniego rekordu Polski aż o 10 kg a 125,5 kg w martwym ciągu jest wyższy o 0,5 kg w kategorii wiekowej juniorek do lat 18. Ponadto Klaudia zajęła pierwsze miejsce w kategorii open juniorek do lat 18 w kategorii do 57 kg a w Mistrzostwach Śląska uplasowała się na drugim miejscu wśród seniorek. Druga z Sosnowiczanek debiutantka 18 - letnia Dominika Łakomik, mimo krótkiego stażu treningowego pokazała się z jak najlepszej strony zajmując nie tylko trzecie miejsce wśród seniorek w kategorii wagowej 72 kg, ale także drugie miejsce w kategorii open powyżej 57 kg wśród juniorek do lat 18 uzyskując w trójboju 320 kg (132,5+55+132,5). Dominika także ustanowiła rekord Polski Juniorek do lat 18 w przysiadzie, poprawiając poprzedni aż o 9,5 kg. Na Otwartych Mistrzostwach Śląska zawodniczka uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii seniorek. Zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony, wykazały ducha walki i walczyły o jak najlepszy wynik do ostatnich swoich podejść.
Gratulujemy!