Plażowa odmiana tenisa

I LOVE BEACH TENNIS CUP

25 maja na terenie kompleksu boisk sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Sosnowcu, odbędzie się pierwszy w tym roku, turniej tenisa plażowego z cyklu eliminacji Mistrzostw Polski 2014 BeachTennisPoland.

 

Udział w nadchodzących zawodach zapowiedziało już 34 zawodników i zawodniczek, w tym prawie cała polska czołówka. Mecze rozgrywane będą w grach deblowych w dwóch kategoriach- żeńskiej oraz męskiej, w systemie pucharowym.

 

Beach Tennis to niezwykle widowiskowa, u nas w kraju coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, która po raz drugi zagości na terenie naszego miasta. Zeszłoroczny turniej Silesia Beach Tennis Cup vol.2, dzięki towarzyszącej pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, przyciągnął wielu widzów oraz sporą ilość nowych zawodników. Wśród mężczyzn nie zabrakło jednych z najlepszych zawodników tenisa plażowego w Polsce, trenerów tenisa ziemnego z województwa śląskiego oraz najlepszych zawodników Zagłębia Dąbrowskiego. Sam pomysł organizacji zawodów na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska narodził się w ślad za innymi polskimi miastami takimi jak Warszawa, Puławy czy Łódź.

 

Dzięki zaangażowaniu członków sosnowieckiego, pierwszego w Polsce stowarzyszenia tenisa plażowego Silesia Beach Tennis dyscyplina ta na stałe wpisała się w terminarz imprez sportowych rozgrywanych na terenie naszego miasta.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, tym razem w ramach nowego cyklu imprez „I LOVE BEACH TENNIS CUP" najlepsze pary w obydwóch kategoriach zmagać się będą o kolejne punkty rankingowe i pewne miejsce w najlepszej szesnastce - Mistrzostw Polski 2014 BeachTennisPoland w Łodzi. Ponadto dla uczestników i zwycięzców przewidziane zostały puchary, medale i upominki w postaci materiałów promocyjnych miasta Sosnowiec.

 

Miejsce: Tereny sportowe przy ZSO nr 2 w Sosnowcu (VI LO im. Janusza Korczaka oraz SP nr 45) dojazd od ul. Gospodarczej.
Czas: 18 maja 2014r. start godz. 10.00