Rusza Klub Brydżowy

Aż 33 pary wzięły udział w Turnieju Brydża Sportowego, który odbył się z okazji Święta Niepodległości w kawiarni DORJAN. Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach: samorządowcy i radni oraz open. W pierwszej kategorii najlepsi byli Wiesław Operacz i Krzysztof Sieradzki, a w kategorii open wygrali Ireneusz Płocha i Błażej Bzowski. Teraz brydżyści zamierzają się widywać regularnie.

W związku z tradycyjnie organizowanym co roku przez MOSIR Sosnowiec i TKKF Zagórze turniej w dniu Święta Niepodległości, zamierzamy rozszerzyć inicjatywę i zorganizować Klub Brydżowy w Sosnowcu Zagórzu – zapowiada Adam Będzieszak, prezes TKKF Zagórze. – W ramach klubu planujemy m.in. przeprowadzać turnieje open oraz prowadzić kurs brydżowy dla początkujących. Zamierzamy rozpocząć rozgrywki od stycznia przyszłego roku – dodaje.

Apotkania dla amatorów i miłośników brydża będą się odbywać w lokalu DORJAN w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 przy ul. Br. Mieroszewskich 91 w Sosnowcu. Koszty uczestnictwa w klubie obejmą jedynie składkę przy zapisach do turnieju, pokrywającą koszty opłacenia sędziego. Członkowie TKKF Sosnowiec Zagórze zorganizują przebieg spotkań oraz zapewnią organizację turniejów amatorskich i mistrzowskich brydża sportowego. Więcej informacji można uzyskać pod nr 501 454 825. SK