Buduj z SIBEXem po raz siódmy!

Centrum Targowo – Konferencyjne Expo Silesia zaprasza po raz siódmy na Targi Budowlane Silesia Building Expo SIBEX. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 21-23 lutego.

 

Największa wystawa branży budowlanej na południu Polski, jaką jest SIBEX do tej pory zgromadziła około 700 wystawców. W ramach oferty firm eksponujących swoje produkty
i usługi można będzie obejrzeć: produkty związane z budową oraz wyposażeniem domu lub mieszkania, począwszy od materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, poprzez dobór instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej i wodnej, skończywszy na zakupie odpowiednich mebli oraz wszelkich elementów dekoracyjnych. Tradycyjnie już wystawcy zgrupowani będą w sektorach: Salon Stolarki Budowlanej, Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacyjnej SILTERM-INSTAL, Salon ENERGIA dla DOMU, Targi Mieszkaniowo-Developerskie, Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR oraz tegoroczna nowość – Targi IZOLACJE.

W tym roku osoby odwiedzające wystawę, poza bogata ofertą wystawienniczą ponad 180 firm, będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących wzbogacających program targów.

W piątek, ważkie problemy dotyczące niskiej emisji w aglomeracjach miejskich, produkcji ekologicznych paliw węglowych oraz produkcji niskoemisyjnych kotłów c.o., zostaną poruszone
i omówione podczas IX Konferencji Naukowo-Technicznej Kotły Małej Mocy Zasilane Paliwem Stałym – Ograniczenie Niskiej Emisji z Ogrzewnictwa Indywidualnego, realizowanej przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu we współpracy z organizatorem targów.

Drugim wydarzeniem zasługującym na uwagę jest II Sympozjum TERMO-HYDRO-IZOLACJE „Nowe wyzwania zakresie termoizolacji" przygotowane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa
i Górnictwa Skalnego. Zagadnienia poruszone podczas eventu będą dotyczyły nowych, bardziej rygorystycznych wymagań izolacyjności cieplnej budynków, które to wymagania weszły z dniem stycznia 2014 r. na mocy Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w seminarium w godzinach 10-17:30. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

W sobotę organizator wraz ze Śląskim Stowarzyszeniem Dekarzy zapraszają na 5. Śląskie Mistrzostwa Dekarzy – stoisko nr 60. Na dwóch identycznych modelach dachu, dekarze
w przeciągu 5 godz. będą musieli wykonać model dachu jedno spadzistego w technologii przewidzianej przez producenta użytych materiałów, zgodnie ze sztuką dekarską. Po upływie czasu przeznaczonego na wykonanie modelu dachu ok. godz. 15.00 komisja konkursowa ogłosi wyniki.

Tego samego dnia firma RHEINZINK zaprasza na „Seminarium blacharsko-dekarskie",
a Zrzeszenie Montażystów Stolarki na Warsztaty handlowe stolarki. Obydwa wydarzenia będą miały miejsce w części konferencyjnej Centrum Expo Silesia.

Ponadto w programie targów na uwagę zasługują także: Warsztaty blacharsko-dekarskie
z łupka i tytan-cynku zorganizowane przez firmy: RHEINZINK i Rathscheck na stoisku nr 54, Regionalne Konsultacje Montażowe, których koordynacją zajmuje się Zrzeszenie Montażystów Stolarki – stoisko nr 33, Pokazy Mistrzów Parkieciarskich zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy – stoisko nr 168, a także: Pokazy stosowania technik budowlanych – stoisko 45 oraz Pokazy montażu okien – stoisko nr 31.

Tradycyjnie odbędzie się również Konkurs, którego celem jest nagrodzenie lub wyróżnienie najciekawszych, innowacyjnych produktów lub rozwiązań związanych tematycznie z branżą budowlaną, wyposażeniową, instalacyjną, grzewczą, wentylacyjną to już tradycja. Nagrodą w Konkursie jest Medal Expo Silesia, a ich wręczenie odbędzie się 22 lutego o godz. 12.

Wystawa jest udostępniona dla zwiedzających w piątek, sobotę i niedzielę, w godzinach 09.00 – 17.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.sibex.pl