III Międzynarodowy Festiwal Piosenki World Song za nami

Sala Koncertowo-Widowiskowa Muza w Sosnowcu, znów była najgorętszym muzycznie miejscem w mieście. Wszystko dzięki przesłuchaniom oraz koncertowi laureatów w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki World Song zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1.

ws19 1

Patronat honorowy nad wydarzeniem ponownie objął prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Jurorzy pod przewodnictwem Dorothei Agnoletto wybrali 23 najlepsze głosy. GRAND PRIX zdobyła Karolina Omelchenko.
– Tradycją tego festiwalu jest bardzo wysoki poziom. Nasi uczestnicy to oryginalni artyści, którzy oprócz barwy i techniki mają niezwykle wielką wrażliwość muzyczną oraz niespotykaną wręcz kulturę śpiewania – mówi Dorothea Agnoletto, skrzypaczka, dyrygentka i przewodnicząca jury.
Wokaliści przygotowywali rozmaite utwory, często w oryginalnych aranżacjach, tak jak np. Gabriela Kurzac (laureatka III miejsca w najstarszej kategorii), która zaprezentowała „Ooops, I did it again” Britney Spears w swingowej aranżacji. Nie zabrakło także rocka, musicalu oraz... opery w języku rosyjskim. Stroje sceniczne również elektryzowały publiczność oraz jurorów. Zobaczyć można było przebrania w koty, wiedźmę, krzykliwe stylizacje z lat 80-tych i 90-tych, ciężkie skórzane kurtki, strój modnego dandysa czy klasyczne suknie. Zdarzały się również zmiany garderoby między występami tej samej osoby.
– Zawsze powtarzam, że na pierwszym miejscu jest muzyka, ale wszyscy wiemy, jak ważny jest także wizerunek artysty, który powinien być spójny z tym, co śpiewa. Nasi uczestnicy traktują te wszystkie kwestie bardzo poważnie – podkreśla Agnoletto.
Spośród 23 najlepszych wokalistów wybranych w preselekcjach jurorzy wyłonili laureatów i wyróżnionych w 4 kategoriach wiekowych, co jak podkreślali kilkukrotnie podczas koncertu, nie było łatwe i nie obyło się bez burzliwych dyskusji podczas zamkniętych obrad.
Uczestnicy otrzymali statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Elżbieta Skiba-Posikata, Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu osobiście podziękowała sponsorom i partnerom, którzy inwestują w sztukę, kulturę i rozwój młodych talentów.
– Gdyby nie wsparcie naszego Miasta, Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Fundacji Banku Santander, Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej, Orange Tree Hostel, Firmie Profes Mariusz Dyduch, Auchan, Restauracji Wiktoria, Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Dąbrowie Górniczej oraz Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu nie moglibyśmy zrealizować naszego festiwalu na takim poziomie organizacyjnym. Za promocję naszej inicjatywy dziękuję naszym lokalnym mediom, bez których nie byłoby o nas tak „głośno”. Te wyjątkowe instytucje i firmy umożliwiają dzieciom i młodzieży spełniać marzenia. Ta jedność w działaniu jest naprawdę motywująca i już oczywiście myślimy nad kolejną edycją – przekonuje Dyrektor OPP 1.

I Kategoria: rok urodzenia 2010 - 2013
I miejsce: Natalia Kubiś-Mroszczyk
II miejsce: Karol Cieślik
III miejsce: Hanna Jakubczyk
Wyróżnienia: Sandra Grabowska, Zofia Anioł

II Kategoria: rok urodzenia 2007 - 2009
I miejsce: Wiktoria Wiater
II miejsce: Aleksandra Kędra
III miejsce: Krystian Gizicki
Wyróżnienia: Jagoda Wypych, Sandra Wawer, Adam Bulski

III Kategoria: rok urodzenia 2004 - 2006
I miejsce: Natalia Asman
II miejsce: Paweł Sulewski
III miejsce: Maria Kupczyk

IV Kategoria: rok urodzenia 2000 - 2003
I miejsce: Urszula Szumska
II miejsce: Alicja Gajda
III miejsce: Gabriela Kurzac
Wyróżnienia: Emilia Baczyńska, Aleksandra Dyszkowska, Michalina Porszke

GRAND PRIX: Karolina Omelchenko

ws19 2

Źródło i fot.: Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu