„Wróg instrukcja obsługi” na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl Teatru Zagłębia "Wróg - instrukcja obsługi" w reżyserii Justyny Sobczyk bierze udział w 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

Przedstawienie zostanie pokazane w ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych jako jedno z pięciu najlepszych przedstawień dla dzieci w minionym roku.
Inspirowany książką „Wróg” Serge'a Blocha, Davide'a Caliego spektakl opowiada o mechanizmach tworzenia we własnej wyobraźni postaci wroga i powielania krzywdzących przekonań na temat obcych osób.
Opracowaniem książki zajęli się twórcy spektaklu wraz z dziećmi, zaproszonymi do współpracy przez Justynę Sobczyk – pedagożkę teatru i reżyserkę. Grupa laboratoryjna przez dwa miesiące czerpała ze swoich doświadczeń i wyobraźni, zastanawiając się wspólnie nad tym, co można zrobić, by znaleźć wspólny język z osobami, które na pierwszy rzut oka wydają się obce czy nieżyczliwe. Efektem tych poszukiwań stał się spektakl, którego głównym celem jest przyjrzenie się własnym wyobrażeniom, często mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością i „rozbrojenie” wroga bez przemocy, w pokojowy sposób.
Pokaz spektaklu: 5 kwietnia o godz. 11:00 w Teatrze Dramatycznym (Scena Na Woli im. T. Łomnickiego).


Źródło: Teatr Zagłębia w Sosnowcu.