Wystawa w galerii „Trójkąt w kole”

„Nic dwa razy” to tytuł wystawy pracy Ewy Kozery, którą od 6 marca będzie można oglądać w galerii „Trójkąt w Kole” w Pałacu Schoena -Muzeum w Sosnowcu.


Autorka wystawy to absolwentka katowickiej ASP, świadoma, że w sztuce wszystko już było, więc obsesyjnie poszukuje nowych rozwiązań. Wynajduje własne techniki lub miksuje te, które dobrze zna, tworząc w ten sposób „nowe” obrazy. Podążając własnymi ścieżkami, polemizuje z klasycznymi i ugruntowanymi pojęciami z historii sztuki, korzystając z przydatnych dla siebie elementów. Tworzy mgliste prace, łączące w sobie cechy zarówno malarstwa, jak i fotografii czy grafiki.
Artystka dyplom z wyróżnieniem w 2017 roku uzyskała w pracowni Jacka Rykały. Ma na swoim koncie 10 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W 2015 roku została zakwalifikowana do finału Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”. Zdobyła Grand Prix na Triennale Martwej Natury w Sieradzu w 2018 roku. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, a wystawę można oglądać do 31 marca.