Panel dyskusyjny i spektakl „Wróg instrukcja obsługi”

11 grudnia o godz. 17:00 Teatr Zagłębia zaprasza nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury na spektakl „Wróg – instrukcja obsługi” w reż. Justyny Sobczyk oraz na panel dyskusyjny "Pedagogika teatru - instrukcja obsługi".

- Celem spotkania jest prezentacja przedstawienia „Wróg - instrukcja obsługi” jako przykładu zachęcającego do poruszania z dziećmi trudnych tematów. W trakcie panelu dyskusyjnego będziemy rozmawiać o tym, jak ich nie unikać, ale wspólnie z młodymi odbiorcami poznawać i przepracowywać wykorzystując metody i narzędzia, których dostarcza pedagogika teatru - zapraszają organizatorzy.

Partnerem wydarzenia są Regionalny Ośrodek Metodyczno - Edukacyjny Metis w Katowicach oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

Program:
17:00 Spektakl „Wróg – instrukcja obsługi” D. Cali, S. Bloch, reż. Justyna Sobczyk
18:30 Przerwa kawowa
18:45 Panel dyskusyjny „Pedagogika teatru – instrukcja obsługi”. Goście: Justyna Sobczyk, dr Małgorzata Wójcik, Monika Szczepanik, przedstawiciel Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.
Moderacja panelu: Tomasz Wojtasik
20:00 Przedstawienie oferty pedagogiki teatru w Teatrze Zagłębia - Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia

Cena udziału w spektaklu i panelu: 10 zł
Każdy uczestnik panelu otrzyma pakiet materiałów do pracy z uczniami: tekst kontekstowy o spektaklu, scenariusze lekcji oraz propozycje ćwiczeń.
Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia, do 7 grudnia: tel. 32 266 11 27 (pon-pt godz. 8:00-15:00) / mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: TUTAJ

Źródło: Teatr Zagłębia