Czwarty Zagłębiowski Czwartek

Po wakacyjnej przerwie Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiana – dział zbiorów regionalnych Zagłębiowskiej Mediateki - zapraszają na Czwarty Zagłębiowski Czwartek.

Tym razem prelekcję „I Zagłębie miało swoje tajemnice..." wygłosi Tomasz Kostro. Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 17.00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.
Wstęp wolny!
Tomasz Kostro to dziennikarz, regionalista, prozaik, autor wielu książek o tematyce regionalnej, wielki znawca i popularyzator kultury zagłębiowskiej. Przez wiele lat był pomysłodawcą i prowadzącym nieistniejącego już miesięcznika „SOSNart". Jest także autorem licznych felietonów i powieści. Jeszcze w tym roku w łódzkim wydawnictwie Księży Młyn ukaże się jego najnowsza książka zatytułowana „Sekrety Zagłębia". Zagłębie Dąbrowskie ma bowiem swoje tajemnice, zapomniane już albo przemilczane wstydliwe postępki. Bywało śmiesznie, czasem strasznie, a niekiedy po prostu ciekawie. Kostro, przeglądając zagłębiowską prasę i rozmawiając ze znawcami regionu, wybrał ponad trzydzieści takich tajemniczych historii, o których opowie w czasie swojej prelekcji.

4.Zagbiowski czwartek


Źródło: MBP w Sosnowcu.