110-lecie Chóru Katedralnego LUTNIA w Sosnowcu

Uroczystości jubileuszowe w sosnowieckiej katedrze oraz w bibliotece

W sobotę 18 października o godz. 18.45 odbędzie uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 110. rocznicy powstania Chóru Katedralnego „Lutnia", działającego przy Bazylice Katedralnej p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.

Chór „Lutnia" pod dyrekcją Ryszarda Młyńczaka wystąpi wspólnie z Sosnowiecką Orkiestrą Kameralną oraz z solistką Agnieszką Styblińską – sopran, studentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Warto wspomnieć, że chór „Lutnia" jest jednym z najstarszych chórów w Zagłębiu. Zrzesza osoby zainteresowane muzyką i śpiewem. Koncertuje i wzbogaca wydarzenia artystyczne w mieście i poza nim. W programie koncertu w I części znajdą się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta: „Ave verum Corpus", „Sancta Maria, mater Dei" oraz „Laudate". W drugiej części koncertu artyści wykonają utwór „Missa brevis Sancti Joannis de Deo" Józefa Haydna. Koncert poprzedzi msza św. W Katedrze w intencji byłych i obecnych członków chóru, którą odprawi pasterz diecezji sosnowieckiej, ks. dr Grzegorz Kaszak. Msza rozpocznie się o godz.
18.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W czwartek 23 października 2014 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11, na uroczyste obchody 110. rocznicy powstania Chóru „Lutnia", działającego przy Bazylice Katedralnej w Sosnowcu. W programie: przedstawienie osiągnięć Chóru, prezentacja multimedialna przygotowana przez Dział Zbiorów Regionalnych oraz występ Chóru. Wstęp wolny.

Chr Lutnia plakat