Odpalamy sezon!

Piknik na otwarcie teatralnego sezonu
Teatr Zagłębia rozpoczyna sezon 2017/2018. W sobotę, 23 września, w ogrodzie sąsiedzkim przy Teatrze Zagłębia, tworzonym przez mieszkańców i pracowników teatru, odbędzie się całodniowy piknik z aktorami.


W programie mnóstwo wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Dzieci będą mogły posłuchać bajek, zbudować teatr marzeń, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru Zagłębia i zajęciach plastycznych przygotowanych przez Otwartą Pracownię Artystyczną z Dąbrowy Górniczej. Pracownia w nowym sezonie poprowadzi projekt „Rodzice do teatru", w ramach którego raz w miesiącu rodzice przychodzą do teatru z dziećmi i podczas gdy dorośli oglądają spektakl, dzieci będą uczestniczyć w teatralnych zabawach i warsztatach.
Dla wszystkich chętnych podczas pikniku będzie przygotowana przymierzalnia teatralnych kostiumów i stanowisko charakteryzatora. Na mini scenie aktorzy Teatru Zagłębia zagrają swoje najlepsze monologi. Będą też warsztaty aktorskie dla dorosłych i klub dyskusyjny wokół „Wojny światów" - pierwszej premiery nowego sezonu, w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Uczestnicy pikniku poznają też tytuły pozostałych premier i aktorów, którzy od września dołączają do zespołu teatru. Wydarzeniom będzie towarzyszył jazzowy jam session. Start o godz. 11.00. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program pikniku dostępny jest na stronie: www.teatrzaglebia.pl.